ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΠΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΔΑΟΣ 2011

ΒΕΑCH GRABS- EGGS 2 - 3
(A' ΣΕΤ 14 - 25, Β' ΣΕΤ 25 - 12, Γ' ΣΕΤ 17 - 25
Δ' ΣΕΤ 25 - 18 Ε' ΣΕΤ 10 - 15)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ.: Πατηνιώτης Α. - Μηνδρινού Α.

Σε ένα παιχνίδι με πολλές διακύμανσης του σκόρ και από τις δύο ομάδες,με πολλές εντάσεις και άγχος για την νίκη και για την πρωτιά στην Βαθμολογία τα σκαπανεβάσματα στην απόδοση των παίκτων στο κάθε Σέτ ένα ήταν το σίγουρο ότι  η ποιό ψύχραιμη ομάδα θα έπαιρνε στο τέλος το παιχνίδι στο δρόμο για την κορυφή του Τουρνουά. Αυτή τελικά ήταν οι ΕGGS που στο 5 σέτ και στο ποιό καθοριστικό, με λιγότερα λάθη και περισσότερες και σωστές επιλογές σε άμυνα και επίθεση πήραν το παιχνίδι σπάζοντας το αήττητο των BEΑCH GRABS και πέρασαν αυτήν στην πρώτη θέση και οδηγούν στην Βαθμολογιά μια αγωνιστική πριν την τελική φάση των αγωνών. Θα ήθελα επίσης να τονιστεί οτί η Διαιτησία σε αυτό το πολύ δυσκόλο παιχνίδι όπως τελικά αποδείχτηκε τον Πατηνιώτη - Μηνδρινού ήταν εξαιρετική.

BEACH_GRABS-EGGS_004

Κυριακή 12/06/2011 21.30

Συνεπείς - Εστία Πύργου 3 - 1
( Α' ΣΕΤ 21 -  25, Β' ΣΕΤ 25 - 16, Γ' ΣΕΤ 25 - 23 Δ' ΣΕΤ 26 - 24)

Διατητές.: Χατζηδούκας Β. - Πατηνιώτης Α.

Αρκετά ενδιάφερον ήταν και το χθεσινοβραδινό παιχνίδι ανάμεσα στους Συνεπείς κ την Εστία Πύργου. Όπου οι Συνέπεις έχασαν το πρώτο σετ και έδωσαν μιά όμορφη εξέλιξη και αρκετό ενδιαφέρον στο παιχνίδι για τον λίγο κόσμο που ήρθε να παρακολουθήση τον αγώνα στο κλειστό Γυμναστήριο. Στο δεύτερο σετ οι Συνεπείς μπήκαν ποιό δυνατοί στο παιχνίδι και κατάφεραν να κερδίσουν σχετικά εύκολα με 25 - 16. Όμως στα άλλα δύο επόμενα σετ οι Συνεπείς κυριολεκτικά καρδιοχτύπησαν και ίδρωσαν πολύ για να σπάσουν την μαχητικότητα και την αντίσταση των παιχτών τις Εστίας Πύργου και να κερδίσουν τελικώς τον αγώνα με 25 - 23 & 26 -24 ( 3 - 1 σετ).Οι Συνεπείς με αυτή την νίκη τους παρέμειναν στην τρίτη θέση τις Βαθμολογίας. Να τονίσουμε ότι η Εστία Πύργου δεν έχει κερδίσει σε κάνενα από τα παιχνίδια του Τουρνουά όμως τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την Αθλητική τους προσπάθεια και το αγωνιστικό τους πνεύμα και ήθος.