Σάββατο, 11 Μαΐου 2013 16:55

Τελικός παίδων: Αστέρας Κορθίου - Ολυμπιακός Σύρου Live!

Αγαπητές φίλες και φίλοι καλησπέρα σας από το ΔΑΚ Νάξου.

Απόψε θα παρακολουθήσετε μαζί μας τον Μεγάλο τελικό Παίδων όπου θα κρίνει τον φετινό πρωταθλητή Κυκλάδων.

Τόσο ο Αστέρας Κορθίου όσο και ο Ολυμπιακός Σύρου έφτασαν στον σημερινό τελικό νικώντας στα πέναλτι χτες τις ομάδες του ΠΑΣ Νάξου και του ΑΟ Πάρου αντίστοιχα.

asteras kor8iou-olympiakos syrou-logos

Για να ανανεώνετε την σελίδα πατάτε F5

Αστέρας Κορθίου vs Νέοι Ολυμπιακού Σύρου

0 – 1

42' Δεναξάς

Διαιτητές της Αναμέτρησης είναι οι κ.κ. : Κουζούμης Ι., Ρούσσος Γ., Μουτάφης Α.

Έναρξη: 18:02

1' O Αστέρας Κορθίου εχει την πρωτη καλή ευκαιρία με τον Γιούση του οποίου το σουτ  αουτ.

5' Ο Ψωμάς για τον Αστέρα δυνατό σουτ μόλις άουτ!

10΄ αλλαγή για τους ερυθρόλευκους ο Σταματιου στην θέση του Γιαννησοπουλου.

15’ Ο Μάμαης δυνατό σουτ με υπερένταση o Κουλουράς απομακρύνει τον κίνδυνο για τους Συριανούς.

Το πρώτο τέταρτο ανήκει ολοκληρωτικά στους ανδριώτες που πιέζουν και δημιουργούν φάσεις μπροστά στα καρέ του Κουλουρά

19΄ Πρώτη καλή φαση για τους συριανούς. Ο Σταφυλάς για τον Ολυμπιακό σουτάρει έξω από την περιοχή και αναγκάζει τον Τσαφαι σε μεγάλη απόκρουση, πράγμα πού έγινε και 2 λεπτά αργότερα σέ απευθείας εκτέλεση φάουλ.

29΄Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Γιαννησοπουλος κάνει το σουτ αλλά η μπάλα καταλήγει μόλις αουτ

32' Μοιρασμένο ματς, με ελαφρά υπεροχή του Ολυμπιακού.

35' Λήξη 0-0.

____________________________________________________________________________________

Έναρξη 2ου ημιχρόνου 18:55

40' αλλαγή για τον Αστέρα την θέση του Γιούση πήρε ο Χαζάπης

42' Γκολ.... 0-1 για τον Ολυμπιακό με πλασέ του Δεναξα μέσα από τη περιοχή.

49΄ Χωρίς πολλές φάσεις εως τωρα όμως το γκολ του Δεναξά στο 42' δίνει σημαντικό προβάδισμα στον Ολυμπιακό για την δεύτερη σερί κατάκτηση του πρωταθλήματος Παίδων.

51' Αλλαγή για τους συριανούς. Στην θέση του Αργυρού μπήκε ο Δεναξάς Γ.

52’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να διπλασιάσει τα τέρματα του. Ο Δεναξάς Μ. έπειτα από σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Τσαφαϊ.

57’ Αλλαγή για τον Αστέρα Κορθίου. Την θέση του Νιτσόλα παίρνει ο Κοράρι.

63’ Αλλαγή στην αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Την θέση του Γιαννησόπουλου παίρνει ο Κουκούλης.

67’ Νέα αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Την θέση του Γκιουράϊ παίρνει ο Σαμανίου.

68’ Χωρίς φάσεις τα τελευταία τέταρτο. Λίγα λεπτά απομένουν για να στεφθεί ο Ολυμπιακός και πάλι πρωταθλητής Κυκλάδων.

69’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Την θέση του Καφτηράνη παίρνει ο Λούλος.

73’ Αλλαγή στην αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Την θέση του Σαμανίου παίρνει ο Καιντας.

75’ Κλασική ευκαιρία για να ισοφαρίσει ο Αστέρας Κορθίου. O Τρανακος αστοχεί πάνω στη γραμμή.

Τέλος παιχνιδιού…. Ο Ολυμπιακός Σύρου είναι ο πρωταθλητής Κυκλάδων στους παίδες για την περίοδο 2012-13.

Ο Αστέρας Κορθίου του κ. Ιάκωβου Μπενά έχει παραταχθεί με τους Τσαφάϊ, Γαρυφαλλος, Τζορτανίδης, Λογοθέτης, Γιούσης (40' Χαζάπης), Ψωμάς Μ., Παπαχρόνης, Τρανάκος, Μάμαης, Νιτσόλας (57' Κοράρι), Ψωμάς Χ.

Για την ομάδα του κ. Γιώργου Ρούσσου τον Ολυμπιακό Σύρου αγωνίζονται οι: Κουλουράς, Σταματίου (10' Γιαννησόπουλος) (63' Κουκούλης), Ψαρράς, Κάπελλας, Καραδήμας, Φουάσης, Γκιουραι (67' Σαμανίου) (73' Καιντας), Αργυρος (51' Δεναξάς Γ.), Σταφυλας, Καφτηρανης (69' Λουλος), Δεναξας Μ.

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας. Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ με πλούσιο φωτογραφικό υλικό καθώς και βίντεο με τις κυριότερες φάσεις αλλά και το μοναδικό γκολ που έκρινε τον πρωταθλητή. Καλό σας βραδυ