Τετάρτη, 31 Μαΐου 2023 21:10

Η Ελλάς Σύρου πέρασε άνετα από την έδρα του Πυθαγόρα - Τα παίζει όλα για όλα κόντρα στη Βάρη

Η Ελλάς Σύρου δεν συνάντησε κανένα εμπόδιο στη Σάμο, επικρατώντας με 8-0 του Πυθαγόρα για την 5η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική και πλέον θα πάει να τα παίξει όλα για όλα την τελευταία αγωνιστική κόντρα στη Βάρη για να διεκδικήσει τις πιθανότητες ανόδου.

Ωστόσο, αυτό που «πληγώνει» την ομάδα της Σύρου είναι η ισοπαλία του πρωτοπόρου και αδιάφορου βαθμολογικά Ηλυσιακού με την ΑΕΡΑ (2-2), η οποία στη συνέχεια αντιμετωπίζει τον αδιάφορο Αετό Λουτρών, με την είσοδο στην πρώτη τριάδα για την Ελλάς να μοιάζει δύσκολη.

Από την πλευρά της, η Ελλάς πέτυχε αυτό που ήθελε στο ματς στη Σάμο, δηλαδή τη νίκη και όσο γίνεται περισσότερα γκολ.

Στο 21' ο Παράβαλος άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ενώ έξι λεπτά μετά, ο Μανουδάκης βρήκε ωραία τον Παυλόπουλο στην περιοχή κι αυτός με κοντινή κεφαλιά έκανε το 0-2.

Στο 40' ο Παράβαλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ ένα λεπτό μετά σκόραρε και ο Λαλάς για το 0-4.

Στο 50', μετά από μπαλιά ακριβείας του Μανουδάκη, ο Ογκιάνοφ από κοντά έκανε το 0-5.

Στο 77' με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σκούπρα σημείωσε το 0-6.

Στο 86' με ένα φοβερό σουτ εκτός περιοχής ο Έντσεφ, ο οποίος είχε μόλις περάσει στο παιχνίδι έκανε το 0-7, ενώ στο 94' ο Οικονομόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 0-8.