Κυριακή, 26 Μαρτίου 2023 22:52

Η Α.Ε. Μυκόνου Β' πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον ΠΑΣ Τήνου

Η Β' ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον ΠΑΣ Τήνου, καθώς το μεταξύ τους ματς για την 12η αγωνιστική της Β' Κατηγορίας ΕΠΣ Κυκλάδων, έληξε με σκορ 1-1.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Τηνιακούς να δείχνουν πως πατάνε καλύτερα στο γήπεδο και κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ του Γιαννόπουλου στο 15' όμως η ομάδα της Μυκόνου κατάφερε να ισοφαρίσει στο 21ο λεπτό του αγώνα με τέρμα του Μπαϊρακτάρι.

Στο 2ο ημίχρονο ανέβασε την απόδοση της Α.Ε. Μυκόνου Β' χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα στο σκορ. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1 με την ομάδα του ΠΑΣ Τήνου να παραμένει στη 2η θέση με 20 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Δήμερας με βοηθούς τους κ.κ. Χουλιάρας και Βαρδακαστάνης.

Α.Ε. Μυκόνου Β' (Καρατζάς): Τόλιας, Ασράμ, Μιχάσι, Κατσικαλάκης, Κελαϊδης, Μπαϊρακτάρη, Παπαδημητρίου (46' , Ντάτσι, Μπουτσάι, Μιχίλι, Τσόπελας

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ροζάνι, Σινάμογλου, Σταματάκης, Μπαϊράμι, Χόντζα, Πετάι, Παχατουρίδης, Χανιώτης, Ρετσάι

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Χύσα, Γιαννόπουλος, Κλυδαμίτσης, Βελλαλόπουλος, Κελαδίτης, Μουσάι, Ψάλτης, Πλύτας, Κάτσα, Ζαλώνης, Παγανέλης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Γιαννόπουλος, Βιδάλης, Μύτσα, Λούβαρης, Σουγάνης