Κυριακή, 27 Νοεμβρίου 2022 21:46

Νίκησε τον ''ψυχωμένο'' Πάγο ο ΠΑΣ Τήνου που τίμησε τον Ανδρέα Πιπέρη

Ισχυρή αντίσταση βρήκε ο ΠΑΣ Τήνου απέναντι στον ΑΟ Πάγου στο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής του  1ου ομίλου της Β' κατηγορίας που έγινε στο νησί της ''Μεγαλόχαρης''.

Η ομάδα του Γιώργου Μάλλιου είχε τον έλεγχο του αγώνα, προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο με τέρματα του Γεωργιάδη στο 25΄ και 27. Ο Πάγος ανέβασε την απόδοση του μειώνοντας το σκορ σε 2-1 αμέσως μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους (47΄) με τον Σκορδίλη.

Ο ΠΑΣ Τήνου σφράγισε τη νίκη στο 70΄ ξανά από τον Γεωργιάδη που έκανε χατ τρικ.

Η ομάδα του Γιώργου Φωτεινιά δεν παρέδωσε τα όπλα και μείωσε σε 3-2 στο 79΄ με τον Σπανό.

Μελανό σημείο του αγώνα ο σοβαρός τραυματισμός στον ώμο του ποδοσφαιριστή του ΠΑΣ Τήνου, Βιδάλη Αναστάση που αποχώρησε από το παιχνίδι στο 14ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη, ο ΠΑΣ Παραμένει αήττητος και στην κορυφή του ομίλου έχοντας 13 βαθμούς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πλαίσιο της αναμέτρησης ο ΠΑ Τήνου δια του προέδρου του Φραγκίσκου Λούβαρη προχώρησε στη βράβευση  σε ένα από τα σημαντικότερα πρόσωπα, του Τηνιακου ποδόσφαιρου, τον Ανδρέα Πιπέρη.

316409730 555359579931193 7744555279870097351 n

Διαιτητική τριάδα: Ρούσσος Ι, Γυπάρης, Σαργολόγος

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Δεσύπρης, Γιαννόπουλος, Κελαδίτης (90' Καρδαμίτσης), Αρμακόλας, Βίδος, Μουσάϊ, Φώσκολος (70΄Μυλωνάς 90' Παπαδημόπουλος), Αγγελής, Βιδάλης Α. (14' Γεωργιάδης), Ζαλώνης, Πλυτάς

Αναπληρωματικοί: Παγανέλης, Απέργης, Περπίνιας, Βιδάλης Αλ., Κάτσα

ΑΟ Πάγου (Φωτεινιάς): Βαρθαλίτης, Βουτσίνος, Αργυρός, Μιχάλοβιτς, Σπανός, Συριανός (80΄Ρούσσος Α.), Σκορδίλης, Μαραγκός (79΄Μπάιλας), Τρόκα, Ευαγγελόπουλος, Φελουτζής (70' Ρούσσος Κ.)

Αναπληρωματικοί: Μπαλόπητας, Φραγκοιδάκης, Μακρυωνίτης, Παπαφίγκος