Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2022 11:07

Πρώτη νίκη για τον Ανδριακό

Το γκολ του Ζαννάκη ήταν έδωσε την πρώτη φετινή νίκη στον Ανδριακό με 1-0 κόντρα στον Πάγο σε έναν αγώνα που έγινε χθες στο Σαμαρίνειο γήπεδο του Μπατσίου για την 5η αγωνιστική του Α ομίλου της Β κατηγορίας του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Το γκολ για την ομάδα της Άνδρου σημείωσε ο Ζαννάκης στο 47ο λεπτό. Η ομάδα του Γιώργου Φωτεινιά μπορούσε να πάρει κάτι από το παιχνίδι, αλλά έμεινε «άσφαιρη» για 90 λεπτά. Πλέον ο Πάγος έχει έναν βαθμό στο πρωτάθλημα (ισοπαλία στη Μύκονο).

Διαιτητής: Ζαράνης | Βοηθοί: Χουλιάρας-Ψαριανός

pagos andriakos

ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ (Μαγουλάς): Παπουτσής, Ρούτσι Ε., Ψαριανός, Κουρέτα Α., Τσάμης, Ζαννάκης Β., Ρέθι, Μήλας, Κυριακίδης (77’ Ζαννάκης Γ., 94’ Γαρύφαλλος), Κιουράι (77’ Ρούτσι Ι.), Κουρέτα Ντ. (89’ Σπύρο).

ANDRIAKOS ME PAGO

ΠΑΓΟΣ (Φωτεινιάς): Βαρθαλίτης, Μπαλοπήτας, Αργυρός, Μιχάλοβιτς, Μιχαλόπουλος, Σπανός, Σκορδίνης, Μαραγκός, Φλούτσης, Ρούσσος (55’ Μπαϊλάς), Συριανός.