JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 81

Παρασκευή, 14 Σεπτεμβρίου 2012 11:59

Ανεβάζουν ρυθμό Άγιαξ και Πάγος ενόψει κυπέλλου

PAGOS FILOTI 630

Στον 2ο γύρο των φιλικών προετοιμασίας μεταξύ των συριανών ομάδων ο ΑΓΙΑΞ Σύρου επικράτησε του Α.Ο. Πάγου με 3-1 (2-0Ημιχ.).

Σαφώς πιο έτοιμος φάνηκε και πάλι ο ΑΓΙΑΞ καθώς έχει ξεκινήσει την προετοιμασία του 20 μέρες νωρίτερα και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά, σημάδια βελτίωσης παρουσίασε και ο Πάγος στο τρίτο του κατά σειρά φιλικό.

Φιλικοί αγώνες Α.Ο. ΠΑΓΟΥ :

• ΑΓΙΑΞ Σύρου   0-1
  • Α.Ο.ΣΥΡΟΥ     1-1
  • ΑΓΙΑΞ Σύρου 1-3

Στο 1ο ημίχρονο ενώ έδειχνε να πατάει καλύτερα στα πρώτα λεπτά ο Α.Ο. Πάγου, τελικά η ομάδα του ΑΓΙΑΞ ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με ένα μακρινό σουτ του Σαγκινέτου και λίγο αργότερα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ξυγκάκη εγινε το 2-0.

Στο 2ο ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές και για τις δυο ομάδες με τον Πάγο να πιέζει για να πετύχει κάποιο γκολ κυρίως από στημένες φάσεις. Τελικά και πάλι ύστερα από αδράνεια στην άμυνα του Πάγου σημειώθηκε το 3-0 με τον Δεναξά. Λίγα λεπτά αργότερα ο κεντρικός αμυντικός του Πάγου Σαμιωτάκης που ήταν και ο κορυφαίος για τους κόκκινους, μείωσε με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-1. Την ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ έχασε και πάλι ο Σαμιωτάκης, ενώ λίγα λεπτά αργότερα στο δοκάρι βρήκε η κεφαλιά του Πρίντεζη.

*αρκετός κόσμος(για φιλικό αγώνα) βρέθηκε και πάλι στις εξέδρες που χειροκρότησε τις προσπάθειες όλων των παιδιών.

ΑΓΙΑΞ Σύρου :

1ο ημίχρονο: Χουλης, Ρούσσος, Τσιριγωτης, Παπαδακης, Αρβανίτης, Μουραι, Ξυγκακης, Μανουδακης, Σαγκινετος, Μελλισακης, Λουσσας

Έπαιξαν μετά και οι: Πρίντεζης, Χαλαβαζής, Χατζηιρεμιας, Αναγνωστόπουλος, Ρηγουτσος, Σπανός Γ., Φουασης, Συμιγδαλας, Γκουφας, Δεναξας, Λοΐζος, Σπανός Δ, Δαλεζιος, Σταφυλας

*Απόντες οι: Καραβας, Μπαλοπιτας, Αργυρος, Νομικος, Συριανος

Α.Ο. ΠΑΓΟΥ :

1ο Ημίχρονο: Κουκής, Πάπιτσης, Μαρμαγγιώλης, Πρελορέτζος, Σαμιωτάκης, Ξανθάκης, Μανωλιός, Σαρτζετάκης, Πελέκης Ρ., Ρούσσος Γ., Πρίντεζης.

Έπαιξαν μετά και οι: Στάνης, Φωτεινιάς Α., Ρούσσος Ν., Πάσχος, Χούρος, Βλαντούσης, Ρηγούτσος, Πελέκης Γ., Μαραγκός

*Απόντες οι: Κουφουντούρας, Μάτσικας, Νομικός, Γεράρδης, Βαμβακάρης