Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2022 00:30

Νικηφόρο ξεκίνημα για τον ΠΑΣ Τήνου στη Σύρο [vid]

Με νίκη 2-1κόντρα στον Πάγο στη Σύρο ξεκίνησε η χρονιά για τον ΠΑΣ Τήνου στον 2ο όμιλο της Β' κατηγορίας.

Ο ΠΑΣ Τήνου του Γιώργου Μάλλιου σκόραρε δύο φορές στο πρώτο μέρος, με την ομάδα του Γιώργου Φωτεινιά να μην τα βάζει κάτω παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1.

Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Γεωργιάδης με καρφωτή κεφαλιά. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Ζαλώνης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Τήνου. Παρά το γεγονός ότι ο Πάγος μείωσε σε 2-1 αμέσως μετά την έναρξη της «επανάληψης» (στο 46΄ με τον Στιβακτάκη),η ομάδα της Σύρου δεν κατάφερε να σημειώσει άλλο γκολ με τον ΠΑΣ Τήνου να παίρνει σπουδαία νίκη.

pagos pas tinou

Διαιτητής: Ζαράνης, Βοηθοί: Δρόσος-Σαμοθράκης

Α.Ο Πάγου (Φωτεινιάς): Κάϊλας, Φραγκουδάκης, Αργυρός, Τρόκα, Μιχάλοβιτς,Σπανός, Σκορδίλης, Ρούσσος, Φελουτζής, Ευαγγελόπουλος, Περρής

Στιβακτάκης, Μακρυωνίτης, Συριανός, Βαρθαλίτης, Παπαφίγγος, Μαραγκός, Μπαλόπητας, Χατζηδάκης, Ρούσσος

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Κελαδίτης, Γιαννόπουλος, Κελαδίτης Κ, Αρμακόλας, Βίδος, Μουσάι, Πλυτάς, Διδάλης, Γεωργίαδης, Ζαλώνης, Αγγελής