Παρασκευή, 25 Μαρτίου 2022 01:25

Νίκη για την Μικτή Κ17 της ΕΠΣ Σάμου στην πρεμιέρα κόντρα στην ΕΠΣ Λέσβου

Με το δεξί μπήκε η μικτή ομάδα της Ε.Π.Σ. Σάμου Κ-17 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών ομάδων, καθώς στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής κέρδισε την Ε.Π.Σ. Λέσβου με 3-0.

Η Σάμος μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και στο 8΄ άνοιξε το σκορ με γκολ που πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Μανάι.

Στο 28΄ η ομάδα της Λέσβου είχε δοκάρι με τον Τελωνιάτη. Στο 29΄ η ομάδα της Σάμου κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του Φετσανί αφού ο τελευταίος σταμάτησε την μπάλα με το χέρι μέσα στην μικρή περιοχή.

Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κάρλας ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 2-0. Σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και στο 70΄ ο Μανάι με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητές: Κατόπης, Μερτζεμέκης, Τσαντήλας.

Ε.Π.Σ Σάμου: Μαρδάνης, Χαντές , Σπυρίδωνος, Κούβδος, Χ“παναγιώτης, Σάββας , Σάββας , Καρούτσος,, Κάρλας, Αλμέτα, Μανάι. (Μπάσα, Πλακίδας , Λεβέντης , Γκότσης , Καρράς , Καλός , Σεχάι) .

Ε.Π.Σ Λέσβου: Λεμπέσης, Καραβατάκης, Αχλαδάς, Κυρικής, Φετσανί, Τελωνιάτης, Πιτσιλάδης, Βουρλής, Μουτσουγιάννης, Λιτσολάρι, Κασσός. (Πηγασής, Τραγελλής, Βατός, Καραγιάννης, Ελευθεριάδης, Διγκάς, Δουβαλέτας, Βαξεβάνης, Κομνηνός, Κυρίκης)

Πηγή: samossport.gr