Κυριακή, 21 Νοεμβρίου 2021 23:39

Πρώτη ήττα για τον ΑΣ Σαντορίνης από τον πρωτοπόρο Φοίνικα Ν. Επιδαύρου

Την πρώτη του ήττα στη φετινή σεζόν γνώρισε ο ΑΣ Σαντορίνης από τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου με 2-0.

Μετά το τέσσερα στα τέσσερα ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου βρίσκεται μόνος στην κορυφή του πέμπτου ομίλου, έχοντας 12 βαθμούς.

Κυριότερες στιγμές του αγώνα:

Στο 24΄λεπτό ΓΚΟΛ για τον Φοίνικα όταν ο Μάρκου εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας της Σαντορίνης και με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ .1-0

Στο 36΄κεφαλια του Κέρι η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μύρτα.

Στο 46΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ερρίκου έδιωξε δύσκολα ο Μύρτα.

Στο 56΄λεπτό δυνατό σουτ του Μπιτζή η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ντούνη.

Στο 57΄λεπτό νέο δυνατό σουτ του Χατζησοφρωνίου έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα στην αριστερή του γωνία ο Ντούνης.

Στο 62΄λεπτό δυνατό σουτ του Κέρι έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω από από τα δοκάρια άουτ.

Στο 68΄ΓΚΟΛ για τον Φοίνικα όταν ο Πέτρου με πλασέ μέσα από την περιοχή διπλασιάζει τα τέρματα 2-0.

Στο 91΄λεπτό δυνατό σουτ του Ζήση μπλόκαρε ο Μύρτα στην αριστερή του γωνία.

Στο 93΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Κέρι από την άσπρη βούλα έκανε το τελικό 2-1.

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου (Δ. Κρεμμύδας): Μύρτα, Λέρμας, Σερμαγιάς, Τριμπόνιας, Κάπλατζης, Παπαϊωάννου, Μάρκου,( 63΄Μούγιος), Χατζησοφρωνίου, Μπιτζής,(88΄Τριανταφύλλου) Πέτρου,(73΄Πούτση), Γεωργίου. (88΄Θωμάς).

Α.Σ.Σαντορίνης (Ν. Παντέλης): Ντούνης, Ευαγγελιδάκης,(46΄Ευαγγελιδάκης). Κουρέλλας, Παντίδος, Μάγκας,(77΄Μπιρμπίλι), Ερρίκος, (83΄Παπαδόπουλος), Πολύζος,(59΄Συρεγγέλας), Σιμιτζής, Ντρούκας, (46΄Ιβανίδης), Κέρι, Ζγκούρη.