Κυριακή, 07 Νοεμβρίου 2021 16:40

Η Α.Ε. Μυκόνου πήρε... «αέρα» την 3η νίκη της

Η Α.Ε. Μυκόνου έκανε το 3 στα 3, στις νίκες, για τον 5ο όμιλο της Γ' Εθνικής καθώς επικράτησε με σκορ 2-1 της ΑΕ Ερμιονίδας.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πιέζουν από το πρώτο λεπτό και στα πρώτα μάλιστα λεπτά έχασαν αρκετές ευκαιρίες με κύριους εκτελεστές του Λεσάι και Σερέπα. Η πίεση της Α.Ε. Μυκόνου καρποφόρησε στο 22' του αγώνα όταν, μετά από πλάγιο του Σπυρόπουλο και από πολλές κόντρες, ο Σερέπας με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Θεοφύλακτου Παχατουρίδη δεν σταμάτησε όμως και συνέχισε την πολύ καλή της απόδοση και στο 40' μετά από σέντρα του Σούλτσε η μπάλα κατέληξε στον Μπρούνο, ο οποίος μετά από μία πολύ καλή προσποίηση με σουτ διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ερμιονίδας, ανέβηκε και προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τον αέρα, με κύριο εκτελεστή τον Τσόφλιο ο οποίος στο 58΄βρέθηκε απέναντι στον Παλιούρα με τον δεύτερο να αποκρούει. Από την άλλη οι Μυκονιάτες με πρωταγωνιστή σε ένα ακόμα ματς του Μπρούνου προσπάθησαν σκοράρουν στην αντεπίθεση. Στο 79' μετά από γέμισμα ο Τσόφλιος υποδέχθηκε τη μπάλα και με πλασέ μείωσε για την ομάδα του σε 2-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερόπουλος Ιωάννης με βοηθούς του κ.κ. Μητράκος Αθανάσιο και Μητροφάνης Χρήστος της ΕΠΣ Αθηνών

Α.Ε. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Παλιούρας, Σπυρόπουλος, Μπρούνο (93' Κατσικαλάκης), Σούλτσε, Μάρκου, Παπαϊωάνου (72' Μπάριτς), Καλτσάς, Αχείμαστος (72' Ντουσάι), Σερέπας (90' Παπαδόπουλος), Λεσάι (46' Κυριακίδης), Κωνσταντινίδης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Παπαδόπουλος, Τόλιας, Κατσικαλάκης, Θεοδώρου, Χόντζα, Τσόπελας

ΑΕ Ερμιονίδας (Τερεζόπουλος): Στόικος, Οψιμούλης, Μερτύρης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Λαλούσης, Τρυμπονιάς, Λαντίκας (77' Φούρναρος), Τσόφλιος, Τρέσα (89' Χαλούβας), Κυπαρίσσης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Οψιμούλης Ι., Διαμαντόπουλος, Παπασταύρου, Πονηρός, Αντωνόπουλος, Φούρναρος, Ιβάνωφ,