Σάββατο, 16 Οκτωβρίου 2021 21:38

Χαμόγελα στην Α.Ε. Μυκόνου στο τελευταίο νικηφόρο τεστ στη Ραφήνα, πριν την πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Τελευταίο δείγμα γραφής πριν την έναρξη του πρωταθλήματος απόλυτα θετικό…

Η Α.Ε. Μυκόνου στο τελευταίο φιλικό προετοιμασίας επικράτησε εκτός έδρας 2-0 της Θύελλας Ραφήνας, σκορπώντας χαμόγελα αισιοδοξίας στους ιθύνοντες της ομάδας. Το προπονητικό δίδυμο Τσιώλης – Παχατουρίδης είδε τους παίκτες του να αποδίδουν αρκετά καλό ποδόσφαιρο και να δείχνουν ότι βρίσκονται σε υψηλό βαθμό ετοιμότητας ενόψει της αναμέτρησης για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος με την Ηλιούπολη, στο γήπεδο του Κόρφου.

Οι Κυκλαδίτες είχαν σταθερή απόδοση και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης απέναντι σε έναν ισχυρό αντίπαλο, ο οποίος πριν λίγους μήνες διεκδίκησε σε μπαράζ την άνοδο στη Super League 2.

Η Α.Ε. Μυκόνου πέτυχε και τα δυο γκολ στο 2ο ημίχρονο. Το πρώτο με κεφαλιά του Λεσάι μετά από ωραίο σέντρα του Μπρούνο και το δεύτερο με υπέροχο σουτ του Καλτσά. Στο γήπεδο βρέθηκε και ο πρόεδρος της ομάδας Αλέκος Κουκάς που έδειξε να είναι εμφανώς ικανοποιημένος από την απόδοση της Α.Ε. Μυκόνου.