Σάββατο, 25 Σεπτεμβρίου 2021 22:58

Ισοπαλία στο Σαντορίνη - Ατσαλένιος

Ισόπαλο με τελικό σκορ 3-3 ολοκληρώθηκε το σημερινό φιλικό ανάμεσα στον Α.Σ Σαντορίνης 2020 και τον Π.Ο Ατσαλένιου, το οποίο ήταν και το πρώτο φετινό εντός έδρας παιχνίδι για την ομάδα από των Κυκλάδων.

SANTORINI POA2

Ο Ατσαλένιος προηγήθηκε μόλις στο 5’ με έμμεση εκτέλεση φάουλ του Ολιβέιρα.

Στο 15’ ο Κέρι με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-1, ενώ ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα με  2-1στη Σαντορίνη.

Στο 22’ ο Καΐμακαμούδης επίσης με πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα (2-2), όμως η Σαντορίνη απάντησε και πάλι άμεσα, αφού στο 26’ ο Σιμιτσής διαμόρφωσε το 3-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι με νέο πέναλτι του Καϊμακαμούδη στο 52’ έκαναν  το τελικό 3-3.

SANTORINI POA

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Βάιλας, με βοηθούς τους κ.κ. Νάκκα και Μαλολλάρι.

Σαντορίνη 2020 (Παντέλης): Ντούνη, Ερρίκο, Μπιρμπίλη, Μάγκα, Κουρέλλα, Καρπαθάκη, Πολύζο, Σιμιτσή, Ζήση, Κέρι και Ζγκούρη.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Φαρμάκης, Ευαγγελιδάκης, Ιβανίδης, Μηλιώτης, Λογοθέτης, Βαμβακούσης, Ντρούγκας, Χοτζάι.

ΠΟ Ατσαλένιος (Αναστασιάδης): Αμπατζή, Σαβουϊδάκη, Μαζουέρο, Ρουμπάκης, Σένκα, Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Ολιβέιρα, Μεϊρέλες, Πατινιώτης, Αννιτσάκης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γιαλυτάκης, Τσιρούδης, Χατζηανδρέου, Μπένγκα, Βοριάς, Χωματάς, Λίλος, Κοντός και Νικόλι.