Σάββατο, 05 Μαΐου 2012 17:52

Παίδων: ΑΟ Πάγου – ΑΣ Άνω Μερά

paidon pagos-ano mera-5-5-2012-1

Για το πρωτάθλημα παίδων του 1ου ομίλου ο ΑΟ Πάγου φιλοξένησε στο γήπεδο της Άνω Σύρου, την Άνω Μέρα.

Η ομάδα του Πάγου ήταν η νικήτρια με σκορ 3-2. Ο ΑΣ Άνω Μερά μπήκε πολύ δυνατά και μέχρι το 19ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με 0-2 όταν στο 14` λεπτό ο Ντούρο Ράφ εκανε το 0-1 και το 0-2 στο 19`λεπτό ο Ρουσσουνέλος.

Ο ΑΟ Πάγου στο 37` λεπτό μείωσε με τον Καραβέλα Παναγιώτη και στο 65`λεπτό ο Ρούσσος Κωνσταντινος ισοφάρισε για τους συριανούς. Στο τελευταίο λεπτό την συνάντησης, στο 70` λεπτό ο Αργυρός έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 3-2.

Πλέον ο Πάγος έχω άλλον ένα αγώνα για να τελειώσει τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ενώ η Άνω Μερά τελείωσε με 1 νίκη μια ισοπαλία και 8 ήττες, αντιθέτως ο Πάγος έχει 3 νίκες και 8 ήττες.

paidiko pagos 2012-2

ΑΟ ΠΑΓΟΥ: Βαρθαλίτης Γιώργ-Φάνης, Μπομπόσης Αργ., Πολίτης Ευάγ., Καραβέλας Παν., Μαραγκός Γαυρ., Μαραγκός Αντ., Χάσπαρης Γεώρ., Φώσκολος Ιωάν., Αργυρός Αγγ., Ρούσσος Δημ., Ρούσσος Κων., Περρής Γεώρ., Λαζαρίνος Κών., Τσιόλης Πέτ., Μενής Μαρ., Κορφιάτης Αυγ., Δρόσος Δημ., Ρουσσουνέλος Νίκ

ΑΣ ΑΝΩ ΜΕΡΑ: Κατρατζόπουλος Γεώρ., Τσιπουργιάρης Σπύρ., Βαλσαμής Γεώρ., Τσελάι Αρμ., Ρουσσουνέλος Ιάκ., Ηλιάδης Αλεξ., Κιούσης Νέκ., Ξυδάκης Αλέξ., Ντούρο Ράφ., Παπούλιας Ιωά., Λεμά Παντ., Κατραντζόπουλος Δημ., Προκόποβιτς Εδ., Παπαδόπουλος Αλ.

Λήψη: Περρής Γιαννης