Σάββατο, 05 Μαΐου 2012 15:02

Παίδων: Νέος Α.Ο. Σύρου - Α.Ο. Μυκόνου

paidon neos aos-mykonos-5-5-2012-1

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό με πολλές φάσης και από τις δυο ομάδες.

Ο ΝΕΟΣ ΑΟ ΣYΡΟΥ μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στα πρώτα πέντε λεπτά έχασε δυο κλασικές ευκαιρίες σε τετ α τετ.

Έτσι όποιος χάνει ευκαιρίες δέχεται γκολ το 0-1 έγινε 8ο λεπτό από τον Κολιουλης η ομάδα της ΣΥΡΟΥ πίεζε για να ισοφαρίσει και το κατάφερε στο 21ο λεπτό με μονοκόμματο σουτ του ΡΟΥΣΣΟΥ ΙΩΣΗΦ.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά όμως δέχτηκε δυο γκολ στο 30ο και στο 34ο λεπτό από τον ΛΥΚΟΥΡΗ ΣΤ. και από τον ΝΑΖΟ ΑΝΤ. Έτσι τελείωσε και το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΝΕΟΣ ΑΟ ΣΥΡΟΥ πίεζε ασφυκτικά και κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς πρώτα στο 46ο λεπτό με τον ΖΟΥΚΑ ΟΡΕΣΤΗ αλλά και στο 72ο λεπτό με τον ίδιο παίχτη.

Να σημειωθεί ότι ο ΝΕΟΣ ΑΟ ΣΥΡΟΥ είχε και τέσσερα δοκάρια.