Πέμπτη, 24 Σεπτεμβρίου 2020 12:38

Δυνατό τεστ με νικητή τον Χαραυγιακό στο Μοσχάτο

Δυνατό φιλικό έγινε στο Μοσχάτο μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και του Χαραυγιακού, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 1-2.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τον Χαραυγιακό να έχει χάσει ευκαιρίες με Πλουμή,Τσοντάκη και Δραμουντανή αλλά τον Κραβαρίτη σε τρεις περιπτώσεις κράτησε το μηδέν.
Κάτι που δεν έγινε στο 35 με το γκολ του Ντούνη..
Στον αντίποδα στο 28 το σουτ του Σουλελέ μπλόκαρε ο Βακερλής ενώ στο 43 το φάουλ του Χατζησοφρωνιου έφυγε λίγο άουτ.
Δύο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης με κοντινό πλασέ ο Χαραυγιακός διπλασίασε τα τέρματα του
Το Μοσχάτο ανέβασε στροφές με την είσοδο του Πασαλίδη και έχασε ευκαιρίες πρώτη στο 58 με το σουτ του Πασαλίδη ,δύο λεπτά αργότερα με τη κεφαλιά του Φιαμέγκου από φάουλ και στο 61 με γύρισμα του Νιζάμη που έδιωξε με υπερένταση ο Κιπερ του Χαραυγιακού
Οι φιλοξενούμενοι απώλεσαν δύο ακόμα ευκαιρίες με τον Μπεσσου και τον Δημητρακόπουλο
Στο 90 ο Πασαλίδης με διαγώνιο σουτ σκόραρε για το 1-2
ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Βασίλης Σπάθας) :Κραβαριτης Σταύρου Γκούμας Φιαμεγκος Ξενάκης Κωνσταντίνου Ροκάι Χατζησοφρωνιου Τουλουβασίλης Κανελλόπουλος Σουλελές.

Έπαιξαν και οι Νιζάμης Παυλάκης , Πασαλίδης Ρεντι Ζωγράφος Σαράντος Σκιαθίτης Ζαχαράκης Ζιωβας
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης) :Βακερλης Κάραβος Παρασκευόπουλος Πάνος Κουτσοποδιώτης Μαραγκουδάκης Ντούνης Δραμουντανής Κοκοβινης Πλουμης Κουτσούκος Τσοντακη

ς έπαιξαν και οι Λαμπρόπουλος Παρασκευόπουλος Ορφέας Κούρτης Μπεσσου Αλσινιο Πασάς Δρόσος Δημητρακόπουλος Κυριοτασης