Τετάρτη, 16 Σεπτεμβρίου 2020 19:20

Φιλική νίκη στη Σύρο για την ΑΕ Μυκόνου [pics-vid]

Παρά το γεγονός ότι στο μεγαλύτερο του διάστημα ο φιλικός αγώνας μεταξύ της Ελλάς Σύρου και της ΑΕ Μυκόνου κύλησε χωρίς πολλές φάσεις, στα τελευταία λεπτά οι Μυκονιάτες έδειξαν χαρακτήρα και κατάφεραν να πετύχουν δύο (2) τέρματα και να πάρουν την άτυπη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες περιορίστηκαν σε ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες που εκτυλίχθηκαν στον χώρο της μεσαίας γραμμής, χωρίς να καταγραφεί κάποια σπουδαία φάση μπροστά στις δύο εστίες.

Η επανάληψη κινήθηκε στους ίδιους ρυθμούς, με την ΑΕ Μυκόνου όμως να ανεβάζει στροφές στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, όπου πέτυχε δύο τέρματα, χάνοντας ακόμα και 1-2 καλές ευκαιρίες.

Ο Υψηλός προειδοποίησε στο 81' στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι του Συριανού.

Στο 84΄ο Δωματάς στην πρώτη του συμμετοχή κατάφερε να σκοράρει, όταν μετά από λάθος του Συριανού, πλάσαρε για το 0-1.

Ο Κουγιός πέτυχε το γκολ για highlight στο 87', όταν με ασύλληπτο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 0-2.