Σάββατο, 11 Ιανουαρίου 2020 19:59

Με το δεξί στο 2020 η Β΄ομάδα του Πανθηραϊκού

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα του Πανθηραϊκού Β΄, καθώς στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της Β΄κατηγορίας επικράτησε 5-2 του Αστέρα Τραγαίας.

Ο Πανθηραϊκός προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μαυρογιαννάκη, με τον Αστέρα Τραγαίας να ισοφαρίζει σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τουλούπη στο 13΄.

Ο Πανθηραϊκός ήταν καλύτερος και κατάφερε αν επιβάλει τον ρυθμό του, πετυχαίνοντας ακόμα 2 τέρματα μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα, ο Κρεμμύδας στο 16΄και ο Χοχάι στο 33΄διαμόρφωσαν το 3-1 που έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για την νεανική ομάδα του Πανθηραϊκού που σκόραρε στο 69΄και πάλι με τον Μαυρογιαννάκη να κάνει το 4-1.

Στο 79΄ο Τουλούπης μείωσε σε 4-2, πετυχαίνοντας το δεύτερο του τέρμα στο ματς, ενώ το κερασάκι στην τούρτα για τον Πανθηραϊκό έβαλε ο Κρεμμύδας στο 90΄που έκανε το 5-2, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και 3ο στο πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αστέρας Τραγαίας ταξίδεψε στη Σαντορίνη με οριακή αποστολή 11 ποδοσφαιριστών.

Διαιτητής ήταν ο κ. Βάιλας με βοηθούς τους κ.κ. Παντελάκη και Ελευθεριάδη.

Πανθηραϊκός Β΄(Κρεμμύδας): Αδαμίδης, Μαυρίκης (68΄Βαζαίος), Κοκάι (46΄Φέγγης), Καρράς, Κρεμμύδας, Βαμβακούσης, Γκόγκα, Κοιλιακούδης, Μπούζι (46΄Βεζύρης), Χοχάι (56΄Δαμίγος Μ.), Μαυρογιαννάκης.

Αναπληρωματικοί: Ξαγοράρης, Δαμίγος Α., Δαρζέντας.

Αστέρας Τραγαίας: Πόλια, Χωριανόπουλος, Ψαρρός, Σφυρόερας, Βερύκοκκος, Τράκος, Φράγκος, Δεγαϊτας, μαργαρίτης, Βεκρής, Τουλούπης, Χαβδούλας.