Πέμπτη, 09 Ιανουαρίου 2020 23:36

''Μπόμπιρες'' με καρδιά πρωταθλητή η Κ12 της ΕΠΣ Κυκλάδων

Τι κι αν δεν έχουν συμπληρώσει καν τα 12 χρόνια; τα πιτσιρίκια της ομάδας Κ12 της ΕΠΣ Κυκλάδων έδειξαν ότι διαθέτουν καρδιά πρωταθλητή και έκαναν το χρέος τους απέναντι στην ΕΠΣ Δωδεκανήσου, την οποία νίκησαν με 1-0 και πλέον θα παλέψουν στην αυριανή αναμέτρηση κόντρα στην οικοδέσποινα ΕΠΣ Χίου προκειμένου να πάρουν έστω μία ισοπαλία που θα της δώσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Βαγγέλη Γατσέλου μπήκε στο παιχνίδι πολύ δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο 11ο λεπτό με σουτ του Στεφάνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Δωδεκάνησα ξεκίνησαν καλύτερα, αλλά είδαν δύο προσπάθειες για γκολ με τους Παπαχαραλάμπους και Γραμματικό, να καταλήγουν στο δοκάρι του Τσιγώνια, που δήλωσε το παρόν σε όποιες φάσεις χρειάστηκε.

Οι Κυκλάδες έφτασαν κοντά στο 2-0, όταν σουτ του Τσικλιτά στο 43' βρήκε στο δοκάρι του Παπακωνσταντή και έφυγε άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Τζαμουτζαντώνης με βοηθούς τους κ.κ. Πετρίδη και Τραούδα.

ΕΠΣ Κυκλάδων: Τσιγώνας, Γεωργαλάκης, Λέκκας, Στεφάνου, Αματάι (39' Ζουμής), Βαλέτας (39' Λυγνός), Χανιώτης, Μαριγκλέν, Τσικλιτάς

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Καλλίγερος, Ζωγράφος, Ξεκάρφωτος, Καραμολέγκος, Κουλουριώτης

ΕΠΣ Δωδεκανήσων: Παπακωνσταντής, Καραγιάννης, Καγιάς, Πούπα, Αλιμερκάι, Θυριάκης, Φαρμάκης, Γραμματικός, Κυριόπουλος

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Νικολάου, Κουλούρης, Παπαντωνίου, Κωστομοίρης, Γιαννίκος, Θεοδοσίου, Παπαχαραλάμπους