Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019 14:26

Συνέχισε και στον Κορυδαλλό το σερί της η Άνω Μερά... 1-2 τον Ερμή [vid]

Η Άνω Μερά συνέχισε το θετικό της σερί για 5η συνεχόμενη αγωνιστική, περνώντας νικηφόρα και από την έδρα του Ερμή Κορυδαλλού με 1-2.

Οι Μυκονιάτες έδειξαν το καλό πρόσωπο που μας έχουν συνηθίσει τις τελευταίες αγωνιστικές και κατάφεραν να προηγηθούν με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Ερμής κορυδαλλού ανέβασε στροφές και κατάφερε να μειώσει, αλλά όχι κάτι παραπάνω, με το 1-2 να κρίνεται δίκαιο με βάση την εικόνα των δύο ομάδων.

Με αυτή τη νίκη, που ήταν η 3η στους τελευταίους 4 αγώνες, η Άνω Μερά απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη, φτάνοντας τους 16 βαθμούς.

14’ Ο Καλιακούδας γύρισε με το κεφάλι προς τα πίσω, ο Παπακώστας έδειξε να αιφνιδιάζεται όμως στη συνέχεια μπλόκαρε.

16’ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩ ΜΕΡΑ. Ο Μεζίνι με κεφαλιά κάνει το 0-1 με προβολή μετά από κεφαλιά του Λένγκα.

30’ Ο Μπιτσάνης γυρίζει στο ύψος του πέναλτι στον Βύρη όμως το σουτ του τελευταίου καταλήγει άουτ.

31’ Μεγάλη φάση για την Άνω Μερά. Ο Λεσάι γύρισε τη μπάλα στον Μεζίνι που σε ανυπεράσπιστη εστία δεν μπόρεσε να κάνει το 0-2.

34' Πλασέ Γκιμαράες διώχνει ο Παπακώστας

39' Ο Παπακώστας διώχνει σουτ του Λεσάι.

40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩ ΜΕΡΑ. Ο Γκιμαράες μετά από κόρνερ κάνει το 0-2.

52΄ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΜΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ. Ο Καλόφωνος μετά από αδράνεια στην Άμυνα της Άνω Μερά με κοντινό σουτ μείωσε σε 1-2.

57΄Μεγάλη ευκαιρία για την Άνω Μερά, όταν κεφαλιά του Μεζίνι πέρασε λίγο άουτ.

Διαιτητής ήταν ο κ. Ζέστας, με βοηθούς τους Γεναίο και Ανδρέου

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Σταύρος Τζαναβάρας): Παπακώστας, Βαλιούτης, Αντωνίου (46΄Σκόνδρας), Καλιακούδας, Μπούρας, Κολοβός, Τζανιδάκης, Στακάι (85’ Ομάρ), Μπιτσάνης (82΄Τσαουρδάς), Βύρης (67΄ Σενάι), Καλόφωνος.

ΑΝΩ ΜΕΡΑ (Νίκος Κωτσοβός): Παλιούρας, Κωφοκώτσιος, Καλαγκάνης, Ντατίδης, Μεζίνι, Λεσάι (92΄Καλαμάρης), Ζυγκερίδης (61΄Ξενάκης), Λένγκα, Γκιμαράες (87΄Σαββίδης), Σαλταμάρας, Σούλτσε