Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019 17:50

Πήρε το ντέρμπι κορυφής ο ΠΑΣ Νάξου

Με πρωταγωνιστή τον Βασίλη Γρυλλακη που πέτυχε χατ τρικ ο ΠΑΣ Νάξου πήρε το ντέρμπι κορυφής επικρατώντας εύκολα με 3-0 του ΑΜΣ Φιλωτίου.

Πλέον η ομάδα του Πέτρου Μαράκη οδηγεί την κούρσα του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, έχοντας 12 βαθμούς, με τον ΑΣ Ίου να ακολουθεί με 9, αλλά και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Ο ΑΜΣ Φιλωτίου, που παρατάχθηκε χωρίς τον προπονητή του Γιώργο Προμπονά που απουσίαζε λόγω συμμετοχής του σε σχολή προπονητικής.

Το φιλμ του αγώνα

12' Ωραίος συνδυασμός με τελικό αποδέκτη τον Γρυλλακη αυτό δε δυσκολεύεται να νικήσει τον Βασιλάκη γράφοντας το 1-0

25' Σουτ του Λέκκα άουτ

31' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους περνάει ανεκμετάλλευτο

37' Ωραίος συνδυασμός των γηπεδούχων σουτ του Γρυλλακη μπλοκάρει ο Βασιλάκης

46' αλλαγή για τους φιλοξενούμενους Μουστακης Δ στον Μουστάκη Ν

55' σουτ Λέκκα αποκρούει ο Βασιλακης

65' γκολ ωραία κίνηση του Γρυλλακη απέφυγε αντίπαλο και με δεύτερη προσπάθεια μετά από συγχυση των αμυντικών των φιλοξενούμενων σκοράρει εύκολα σε κενή εστία ,2-0

65' αλλαγή για το Φιλώτι , Προμπονάς στη θέση του Κρασσα

65' Ζουλης στη θέση του Μανιου για το Φιλώτι

71' φάουλ για το Φιλώτι με τον καθαρίζει ο τέρματοφυλακας των γηπεδούχων Κουτελιερης

73' Στρατούρης στη θέση του Καραμάνη για Φιλώτι

74' σουτ Γρυλλακη με δυσκολία αποκρούει ο Βασιλακης

77' πέναλτυ σε μαρκάρισμα του Βερυκοκκου στον Ορφανό μετατρέπει σε γκολ ο Γρυλλακης 3-0

84' καλός συνδυασμός των γηπεδούχων τελικός αποδέκτης ο Γρυλλακης σουτ έξω από την περιοχή άστοχο

80' αλλαγή του Ορφανού στη θέση του ο Νίκος Λέκκας

84' αλλαγή για ΠΑΣ στη θέση του Τόνι ο Λαγογιαννης

93' ευκαιρία για Φιλώτι με τον Λογοθέτη η μπάλα κοντραρει σε συμπαίκτη του και καταλήγει άουτ

Διαιτητές: Χατζόπουλος, Φαν Άακεν και Ψαρρά

ΠΑΣ Νάξου (Πέτρος Μαράκης): Κουτελιέρης, Τόνι (84΄Λαγογιάννης), Πολυκρέτης, Σερμάδι, Μαθιάσος, Κρητικός, Σορώκος, Ορφανός (80' Λέκκας Ν.), Μανδηλαράς, Λέκκας, Γρυλλάκης.

Αναπληρωματικοί: Συνοδινός, Σέργης

ΑΜΣ Φιλωτίου (Γιώργος Προμπονάς): Βασιλάκης, Βερύκοκκος, Κουφόπουλος, Μουστάκης Ν. (16΄Μουστάκης Δ.), Λογοθέτης, Μουστάκης Π., Καραμάνης (73΄Στρατούρης), Μανιός Σ. (65΄Ζούλης), Κατσουρός, Κρασσάς (65΄Προμπονάς), Κοττάκης, Ζούλης.

Αναπληρωματικοί: Μανιός Χ., Ψαρράς Σ., Προμπονάς Ε., Μαστορόπουλος.