Δευτέρα, 03 Οκτωβρίου 2011 00:16

ΦΙΛΙΚΟ :ΦΙΛΩΤΙ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΑΓΑΙΑΣ 4-1

ASTERAS-AMS_FILOTIOY_FILIKO

Την άτυπη ρεβάνς από τον Αστέρα Τραγαίας πηρέ σήμερα το Φιλώτι στον φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Αγερανίου……

Ανώτερο το Φιλώτι και χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερη αντίσταση, με σκόρερ τους,  Ψαρρά,Τσακωνιάτη και Ευριπιώτη, κατάφερε να κερδίσει με    4-1 τον Αστέρα Τραγαίας .

Από την άλλη πλευρά οι παίχτες της Τράγιας φάνηκαν ανήμποροι να αντιδράσουν στης επιθετικές «ορέξεις» των παιχτών του Φιλωτίου και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ σε 2-1 με γκολ του Φρατζέσκου.

Ο αγώνας

Οι διαθέσεις τον παιχτών του Φιλωτιού φάνηκαν από πολύ νωρίς και πριν καλά-καλά συμπληρωθεί το τέταρτο μπήκαν μπροστά στο σκορ, ύστερα από ατομική ενεργεία του Ευριπιώτη από αριστερά, όπου ο επιθετικός του Φιλωτίου μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο ίδιος παίχτης κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του Φιλωτίου.

Το Φιλώτι δεν σταμάτησε να πρεσάρει την Τραγαία και λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά και από τις  δυο ομάδες, που έδειξαν από νωρίς ότι είχαν  στόχο το γκολ.

Οι προσπάθειες των παιχτών της Τραγαίας  <<καρποφόρησαν>> στο 61’λεπτό του αγώνα  έπειτα από μια σέντρα από αριστερά του Πιέτρι  ο Φρατζέσκος  θα έρθει ως από μηχανής θεός  και θα μειώσει σε 2-1 για την ομάδα της Τραγαίας.

Το Φιλώτι δεν το έβαλε κάτω και με συνεχείς πρεσινκ κατάφερε να κλείσει τους «πορτοκαλί»   στα καρέ τους , με αποτέλεσμα μετά από ένα τέλειο συνδυασμό Ψαρρά και Ευριπιώτη, θα γίνει αποδέκτης της μπάλας ο Τσακωνιάτης και με ένα κεραυνό λίγο έξω από την περιοχή θα ανεβάσει το δείκτη του σκορ σε 3-1.

Η Τραγαία είχε μια ευκαιρία να μειώσει το σκορ, στο 75’λεπτο όταν στην εκτέλεση πέναλτι του  Κατσούλη ο Πολυκρέτης είπε «όχι».

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ψαρράς έπειτα από μια βολίδα περίπου από τα 30 μετρά και διαμόρφωσε και το τελικό 4-1.

Το φιλμ του αγώνα

2’ κάθετη μπαλιά του  Μάκαρη  ο Φρατζέσκος  απέναντι στον Πολυκρέτη αλλά θα αστοχήσει .

13’κορνερ του Καραι Ε. το ριμπάουντ θα πάρει ο Τσάφος θα σουτάρει  λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

14’ΓΚΟΟΟΛ… ατομική ενεργεία του Ευριπιώτη από αριστερά θα ανατραπεί στην περιοχή πέναλτι 1-0.

18’ σέντρα του Καραι Ε.ο Ευριπιώτης εξ ’επαφής άουτ.

36’ΓΚΟΟΟΛ…  σέντρα Καραι Σ. θα κάνει ο Ευριπιώτης μια κεφάλια και θα κάνει το 2-0.

61’ΓΚΟΟΟΛ… σέντρα από τον Πιέτρι ο Φρατζέσκος θα κάνει το 2-1.

70’ΓΚΟΟΟΛ… κάθετη μπαλιά του Ψαρρά ο Τσακωνιάτης θα κάνει το 3-1.

75’ χαμένο πέναλτι του Κατσούλη.

85’ΓΚΟΟΛ… υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή του Ψαρρά που θα κάνει το 4-1

Συνθέσεις:

Φιλώτι:(ΨαρράςΣ.) Πολυκρέτης.,Κρασσάς.,Μουστάκης.,Προμπονάς,Κοττάκης,Τσάφος,Ψαρράς,Καραι Ε., Σφυρόερας ,Κώτσος,Ευριπιώτης

ΑστέραςΤραγαίας:Κάγκανης.,Στρούβαλης.,Capi.,Καπαρέλης.,Αλιμπέρτης.,Παυλόπουλος.,Βουτσίνος.,Μάκαρης.,Πιέτρι.,Σαρρής.,Φρατζέσκος.