Δευτέρα, 29 Νοεμβρίου 2021 20:02

Σκόραρε και σφράγισε τη νίκη του Ιωνικού στο Ηράκλειο ο Νίκος Παντελαίος

Με έναν Παντελαίο να συνεχίζει τις εκπληκτικές εμφανίσεις του και να σφραγίζει τη νίκη με το γκολ του στο Ηράκλειο, ο Ιωνικός πέρασε από την έδρα του ΟΦΗ επικρατώντας με 1-3 για την 11η αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα της Νίκαιας άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό, με τον νεαρό Γραμμένο, όπου πέτυχε το πρώτο γκολ για την ομάδα του. Ο ΟΦΗ ισοφάρισε σε 1-1 στο 20’ με τον Λέλεκα.

Δυο λεπτά αργότερα, ο Αποστολάκης έκανε το σουτ με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να μπλοκάρει, ενώ την ίδια κατάληξη είχε η κεφαλιά του Σωμαράκη στο 31’.

Ο Ιωνικός, στις αρχές του δευτέρου μέρους, έφτασε στο γκολ με τον Αλεξανδράκη, στο 47ο λεπτό να κάνει το 1-2, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Παντελαίος στο 63ο λεπτό, βάζοντας την υπογραφή του στη τεράστια νίκη στην ομάδα του, με τον ναξιώτη άσο να συνεχίζει τις εξαιρετικές του εμφανίσεις.

ofi ionikos k19 8

ΟΦΗ: Σακαλίδης, Χνάρης Γρ., Κορνηλάκης, Σημαιάκης (70’ Αμανάκης), Βασιλάκης, Λέλεκας, Γιακουμάκης (70’ Γεωργαλής), Αποστολάκης (90’ Μακράκης), Σωμαράκης (85’ Τζεβαμπινάς), Λαμάι, Θεοδοσουλάκης (90’ Μάρα).

Ιωνικός: Νικολακόπουλος, Βέσι, Ψύχας, Γιαλεδάκης, Λιοφάγος, Πιέτρης, Λόκα, Γραμμένος (75’ Παπαναστασίου), Παντελαίως (75’ Κατσουρός), Αλεξανδράκης (65’ Ντόσκορης), Καλύβας (50’ Λάππας).