Τρίτη, 04 Ιουνίου 2013 18:57

Άλλο ένα επιτυχημένο πρωτάθλημα 5x5 τελείωσε στις εγκαταστάσεις του VissasClub

Άλλο ένα επιτυχημένο τουρνουά ποδοσφαίρου 5χ5 τελείωσε στις εγκαταστάσεις του VissasClub το Σάββατο 1 Ιουνίου.

Στο τουρνουά συμμετείχαν 8 ομάδες. Πρωταθλήτρια ομάδα αναδείχτηκε το «κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ» η οποία κέρδισε στον τελικό την ομάδα «FAIRPLAY» με σκορ 8-3.

Τα γκολ για τους νικητές επέτυχαν οι Τσιριγώτης Σταύρος 3, Καζακης Ιωάννης 3, Περρής Φραγκίσκος 1 και Βαβουράκης Νίκος 1, ενώ για τους φιναλίστ ο Ρούσσος Ιωάννης 2 και ο Χούρος Ιωάννης 1.

telikos-vissa-germanos-opap-1-6-2013-2

Στον μικρό τελικό το πρακτορείο ‘’ΟΠΑΠ ΜΙΛΤΟΣ’’ κατέκτησε την 3η θέση νικώντας την ομάδα ‘’ ΦΥΤΩΡΙΟ ΦΡΕΡΗΣ’’ με σκορ 8-4.

MVPτου τουρνουά VissasClubαναδείχτηκαν οι: Πάπιτσης Γεώργιος, Ρούσσος Ιωάννης και Τσιριγώτης Σταύρος. Μετά από κλήρωση που έγινε πιο τυχερός ήταν ο Πάπιτσης Γεώργιος ο οποίος παρέλαβε μια δώρο επιταγή αξίας 80 ευρώ προσφορά από την BIOCLEANΣύρου.

1ος σκόρερ του τουρνουά αναδείχτηκε για δεύτερη συνεχόμενη φορά ο Ψωμάς Πασχάλης από την ομάδα πρακτορείο ΟΠΑΠ ΜΙΛΤΟΣ παίρνοντας ένα αναμνηστικό κύπελλο και ένα σετ φανέλας.

Το έπαθλο του πρωταθλητή ήταν ένα αναμνηστικό κύπελλο μινιατούρα για τον καθένα και ένα πολυμηχάνημα LexmarkX2670 [εκτυπωτής, φωτοτυπικό, scanner] επίσης για τον κάθε αθλητή.

klirosi-1-6-2013

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΟΥ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΕΡΜΑΝΟΣ: Βαβουράκης Νίκος, Ζουγανέλης Στέφανος, Καζάκης Γιάννης, Παλαιολόγος Ευάγγελος, Περρής Φραγκίσκος, Ρούσσας Ζαννής, Τσιάκαλος Αχιλλέας, Παλαιολόγος Κοσμάς, Τσιριγώτης Σταύρος και Φρέρης Ιωσήφ.

FAIRPLAY: Δουράτσος Αντώνης, Ζαράνης Σταύρος, Κωβαίος Αναστάσιος, Ορφανός Γεώργιος, Παράβαλος Στέλιος, Ρούσσος Ιωάννης, Σαργόλογος Ιωάννης, Χούρος Ιωάννης και Σαργολογος Φραγκίσκος.

germanos-opap-1-6-2013-1

Το VissasClub ευχαριστεί όλους τους συμμετέχοντες ποδοσφαιριστές του τουρνουά για την εμπιστοσύνη τους στο VissasClub και τους εύχεται ένα καλό υγιές καλοκαίρι.