Σάββατο, 12 Ιανουαρίου 2013 20:15

Νίκη στο φινάλε για τον ΑΟ Κιμώλου

Με το δεξί στην νέα χρονιά μπήκε ο Α.Ο. Κιμώλου αφού με μια σπουδαία εμφάνιση η ομάδα της Κιμώλου επικράτησε με 3-1 επί της Ρέμβης στο τοπικό πρωτάθλημα Μήλου.

Ο αγώνας που τελείωσε πριν λίγο, διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο της Μήλου. Το σκορ άνοιξε ο ΑΟ Κιμώλου με τον Γιώργο Μπερερή στο 5ο λεπτό, μισή ώρα αργότερα η Ρεμβη ισοφάρισε σε 1-1. Λίγο πριν λήξει το 1ο ημίχρονο ο ΑΟ Κιμώλου έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί εκ νέου αλλά το κερδισμένο πέναλτι κατέληξε άουτ.

ao-kimolou-2012-1

Ο ΑΟ Κιμώλου με τον Ανδρέα Μπότσιο στο 80’ έκανε το 2-1 και πέντε λεπτά πριν το φινάλε ο Γιώργος Μπερερής και πάλι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο σκορ κάνοντας το τελικό 3-1.

Μετά και την σημερινή νίκη του ο ΑΟ Κιμώλου, πέρασε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας…