Με το παιχνίδι ανάμεσα στα Κουρουνάκια και τους LMS έκλεισε χθες και η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος 5Χ5 της Σίφνου.
LMS - Κουρουνάκια: 18 - 3
Γκολ:
(LMS): Θεοδωρίδης Κώστας (7), Λουκατάρης Γιαννούλης (4), Ατσόνιος Άγγελος (4), Λεμπέσης Μανώλης (2), Ατσόνιος Γιώργος.
(Κουρουνάκια): Καράβης Γιάννης (2), Κακάκης Νικήτας.

Σε ένα παιχνίδι που έγινε κάτω από καταρρακτώδη βροχή οι LMS είχαν σχετικά ένα εύκολο έργο απέναντι στα Κουρουνάκια. Το πρώτο γκολ ήρθε από την ομάδα των  LMS και στην ακριβώς επόμενη φάση από μια τρομερή συνεργασία των παικτών των Κουρουνιών ήρθε το 1-1.
Μετά από το πρώτο 10λεπτο η απόδοση των Κουρουνιών έπεσε και το ημίχρονο έληξε με το σκορ να είναι στο 9-1!
Στην πρώτη φάση του 2ου ημιχρόνου ήρθε και το 10-1 για τους LMS σε ένα παιχνίδι που ουσιαστικά είχε "τελειώσει" με την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους!
Ύστερα από πολύ ώρα τα Κουρουνάκια πέτυχαν το δεύτερο τους τέρμα χωρίς ουσιαστικά σημασία και με το τέλος του παιχνιδιού το σκορ είχε φτάσει στο 18-3 για τους LMS που με τη νίκη τους αυτή ξέφυγαν με 6 βαθμούς στη βαθμολογία από την ομάδα των Πανθήρων και βλέπουν με περισσότερη αισιοδοξία την είσοδο τους στα play off της διοργάνωσης.