Δευτέρα, 23 Ιανουαρίου 2012 13:58

Μήλος: Τρυπητή 3 - 2 Αδάμαντας

podosfairo milos tripiti-adamantas 21-1-2012

Ανατροπή στα τελευταία λεπτά του ντέρμπι κορυφής για το τοπικό πρωτάθλημα Η Τρυπητή έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να πάρει την νίκη. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τον Αδάμαντα όμως να πηγαίνει στα αποδυτήρια με σκορ 2-1 υπέρ του.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Αδάμαντας μπήκε πιο δυνατά και έδειχνε ότι μπορούσε να διευρύνει το υπέρ του σκορ. Αυτό κράτησε μέχρι το 60 όπου η Τρυπητή ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να κλείσει τον Αδάμαντα στα καρέ του χωρίς όμως να μπορέσει να σπάσει την άμυνα της αντίπαλης ομάδας. Οι προσπάθειες της απέδωσαν καρπούς στο ογδοηκοστό λεπτό όπου κατάφερε να ισοφαρίσει και μετά από λίγα λεπτά να μπει μπροστά στο σκορ. Από εκεί και πέρα ο αγώνας έγινε νευρικός και με της δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες για γκολ.