Δευτέρα, 12 Δεκεμβρίου 2011 17:37

Πανθεον: Αποτελέσματα, βαθμολογία και σχόλια της αγωνιστικής

pan8on_kerkida

Το πρόγραμμα αυτής την εβδομάδας αποτελέσματα, σχόλια  και η Βαθμολογία

Το πρωτάθλημα ΠΑΝΘΕΟΝ 2011-2012 συνεχίστηκε και αυτή την εβδομάδα με ενδιαφέροντες αγώνας που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρων σε όσους βρέθηκαν για να το παρακολουθήσουν  πίνοντας το ποτό τους ή το καφεδάκι τους στο café ΠΑΝΘΕΟΝ, απολαμβάνοντας την καταληκτική θέα.

ΓΑΛΑΤΑΔΕΣ-COLO COLO 3-4
Νίκη με το ζόρι απέναντι στους Γαλατάδες, που έφτασαν πολύ κοντά στην έκπληξη, αλλά στα τελευταία λεπτά έμειναν από δυνάμεις. Κάνεις δεν περίμενε την εξέλιξη που είχε ο αγώνας, εκτός από τον μαλλιά και την παρέα του, που τα δίνουν όλα σε κάθε ματς.  Τώρα πρόεδρε πρέπει να αλλάξεις το κλίμα γιατί η πολλή υπεροψία είδες ότι βλάπτει. Εγώ θα σε βοηθήσω. Δεν θα ξαναβάλω Γονίδη στα μεγάφωνα γιατί έχεις στην ομάδα παίκτες ερωτιάρηδες και επηρεάζονται!
ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ-DINAMO CUERVO 5-2
Καταπληκτικό παιχνίδι ανάμεσα σε δυο πολύ καλές ομαδες. Για την Dinamo τίποτε δεν πήγε καλά ιδίως στην επίθεση, ενώ τα Στρουμφακια έχουν πλέον αποκτήσει καλή ομοιογένεια και έχουν ανεβάσει τα στάνταρ της απόδοσης τους. Ο δε Αντώνης σκοράρει ακατάπαυστα και είναι κίνδυνος θάνατος για τις αντίπαλες άμυνες.
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΠΑΝΘΗΡΕΣ 8-5{div float:right}{/div}
Ανοικτό και χορταστικό ματς. Φραγκίσκο πετυχες γρήγορο γκολ, ανέβασες την αυτοπεποίθηση σου με αποτέλεσμα να σταματήσεις στα 5. Βέβαια η ξεχωριστή πινελιά του αγώνα ανήκει στον Δημήτρη, που σκοράρει τα πιο θεαματικά γκολ του πρωταθλήματος. Έχει κάνει μαζί με τον βενζινά, που κι αυτός εκτός από κιλά έχει ποιότητα, ένα πολύ καλό δίδυμο. Χρησταρα στα χαφ είσαι σταθερά κορυφαίος και αθόρυβα δένεις τις γραμμές στην ομάδα. Τώρα τελευταία σκοράρεις κιόλας. Γκολαρα και ο Αντωνάκης που υποφέρει από προσαγωγούς, αλλά εγώ του είπα τι φταίει...
Κομπλέ η Πιαστον Βίλα-Λίζα είναι πολύ ανταγωνιστική και περιμένει την ευκαιρία να σκαρφαλώσει στην κορυφή. Βούλα πολλά γκολ η ομάδα, κάποια στιγμή σάστισες και έχασες τον λογαριασμό. Εγώ όμως σάστισα με την παρέα σου... Νυκτερίδες άμα μου φέρνετε τον Αποστόλη στα παιχνίδια σας, σίγουρα θα πάρετε τα σφυριγματακια σας!
ΜΑΚΡΙΑΛΙΜΝΗ-ΚΑΡΙΟΚΑΣ 10-5
Ωραία πράγματα. Γερόντια που ξέρουν καντάρια μπάλα, μας χαρίζουν όμορφες ποδοσφαιρικές στιγμές. Βραζιλιάνε έβαλες γκολαρες, αλλά στο τέλος χάσατε την επαφή στο σκορ. Θανάση επειδή δεν σε πρόλαβα να παίζεις μπάλα, με έχεις αφήσει ευχάριστα έκπληκτο με την τεχνική σου. Τώρα που βρήκατε και τερματοφύλακα, βλέπω ανάκαμψη μετά τις γιορτές. Ντορη καλά να περάσεις και κοίτα να γυρίσεις πιο γρήγορα από τότε που έλεγες.
Βαθμολογικό άλμα για τους νικητές, που είχαν τον Νικόλα σε μεγάλα κέφια. Αντώνη μάλλον πρέπει να πάρεις καινούργια γάντια! Δικηγόρε, αφού τήρησες την παράδοση την περασμένη εβδομάδα και ξανασκοραρες κατά της παλιάς σου ομάδας, το κάνεις συστηματικά, απελευθερώθηκες και ξαναβρήκες πλεκτό. Μήπως ξεκίνησες ένα νέο σερί;
ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-BLAUGRANA 1-4

Μην ξεγελιέστε από το σκορ. Μέχρι τα 5 τελευταία λεπτά ήταν 2-1 και σε όλο το δεύτερο ημίχρονο ο Αλκοολικός πίεζε συνέχεια. Και οι 2 ομάδες έχουν υψηλούς στόχους. Γρηγόρη μην ξεχάσεις τα 50 ευρώ!