Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2011 13:02

Η θύελλα του ΕΠΑΛ Θήρας σάρωσε το ΓΕΛ Μήλου με 5 - 1

lykeio_8iras_lykio_milou_2011

Σαν την Θύελλα έμοιαζε χθες το μεσημέρι το ΕΠΑΛ ΘΗΡΑΣ που φιλοδώρησε με 5 γκολ το ΓΕΛ ΜΗΛΟΥ και πέρασε άνετα στην επόμενη φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος Λυκείων του Νομού Κυκλάδων.

Οι παίκτες του ΕΠΑΛ Θήρας δεν άφησαν σε κανένα σήμειο του αγώνα τους παίκτες του ΓΕΛ Μήλου να πάρουν κυριολέκτικα ανάσα, αφού πίεζαν σε όλο το γήπεδο χάνοντας την μιά ευκαιριά μετά την  αλλή και φυσικά το γκόλ δεν άργησε να έρθει στο 21' με τον Τζαφεράϊ ανοίγοντας το σκορ στο γήπεδο του Καμαρίου κάνοντας το 0 - 1. Το 2ο γκολ δεν άργησε να έρθει για το ΕΠΑΛ Θήρας αφού μετά από ένα δυνατό σουτ μέσα απο την μεγάλη περιοχή της Μήλου να γράψει ο σκόρερ του πρώτου γκόλ Τζαφεράϊ το 2 - 0 στο 30 ' και να ζευγαρώσει τα προσωπικά του γκολ και να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Στην μοναδική επίθεση που έκανε το ΓΕΛ Μύλου στο 1ο ημίχρονου, κατάφερε να κερδίσει ένα φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή του ΕΠΑΛ Θήρας  όπου με πραγματικά όμορφη εκτέλεση από τον Froku σε ομορφία και τεχνική δεν άφησε κανένα περιθώριο απόκρουσεις από το τερματοφύλακα του ΕΠΑΛ μειώνοντας το σκορ σε 2 - 1 στο 34' και δίνοντας αυτοπεποίθηση στους παίκτες της Μύλου. Όμως η χάρα τους δεν κράτησε πολύ αφού μετά την σέντρα από το ΕΠΑΛ Θήρας μετά το γκολ που δέχτηκε κατάφερε με αντεπίθεση να ανταποδώσει το γκολ , να κανεί 3 τα τερματά της με τον Νομικό στο 35', και με το 3 - 1 να πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο θα περίμενε κανείς ένα διαφορετικό καλύτερο πρόσωπο από το ΓΕΛ Μήλου όμως κάτι τέτοιο δεν είδαμε το ΕΠΑΛ Θήρας κυριαρχούσε στο γήπεδο και στο 46' ο Βρεναγκρ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι  να κάνει το 4 - 1.Το κεράσακι στην τούρτα θα μπεί από τον διακριθέντα του αγώνα Βλαβιανό στο 50 ' κλείνοντας το κοντέρ του σκορ στο 5 - 1 για το ΕΠΑΛ Θήρας. Αρκετός και πολύ θερμός ο κόσμος που βρέθηκε στις κερκίδες του Γ.Σ. Καμαρίου για να ενισχύσει τις προσπάθειες των παιδιών του ΕΠΑΛ Θήρας.