Κυριακή, 06 Νοεμβρίου 2011 12:08

Τα σχόλια την αγωνιστικής αποτελέσματα και η Βαθμολογία

pan8eon_nixterini_fasi

Το πρωτάθλημα ΠΑΝΘΕΟΝ 2011-2012 συνεχίστηκε και αυτή την εβδομάδα με ενδιαφέροντες αγώνας που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρων σε όσους βρεθούν να το παρακολουθήσουν πίνοντας το ποτό τους ή το καφεδάκι τους στο café ΠΑΝΘΕΟΝ και απολαμβάνοντας την υπέροχη θέα.

ΣΧΟΛΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Ντέρμπυ με τα όλα του. Η ΠΙΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΛΙΖΑ, παρουσιάστηκε νευρική γιατί ήταν το πιο δύσκολο κριτήριο μέχρι τώρα ο αντίπαλος της. Όμως τελικά μάλλον το ίδιο έπαθε και η COLO COLO και έτσι πρόεκυψε αγχωτικό παιχνίδι, με πολλή δύναμη, σε αθλητικά πλαίσια, και καλό ρυθμό. Η αγωνία κορυφώθηκε στο τέλος, που οι ηττημένοι τα έδωσαν όλα για να γυρίσουν το παιχνίδι, αλλά αστόχησαν σε απανωτά πέναλτι. Πρωταγωνιστής ο σέντερ φορ των νικητών έκανε χατ-τρικ ενώ αυτός των χαμένων ήταν ανύπαρκτος. Έτσι ο πρόεδρος είχε στην επίθεση δυο προβλήματα. Αυτόν που έλλειπε και αυτόν που ήταν αλλού... Σταθερά ελκυστική η ποιότητα του αλλού από το παράρτημα! Οι νικητές, αφού δοκιμάστηκαν στα δύσκολα, μπορούν να ονειρεύονται. Κώστα, όλα εδω πληρώνονται. Θα το καταλάβεις αύριο. Παντελή, σε βλέπω αναγεννημένο. Άμα δεν αργούσες κιόλας...
Επιτέλους με πλήρη σύνθεση η Γιουβετσους, έκανε νέο ξεκίνημα με καλή απόδοση και εξίσου καλό κλίμα στην ομάδα. Δικηγόρε ο πρόεδρος σου δίνει σταδιακά χρόνο συμμετοχής, γιατί δεν θέλει να σε κάψει. Σημασία έχει η ποιότητα.
Η αρχή μιας δύσκολης εβδομάδας για τους reds! Έχει και πολλούς Αεκτζήδες η Μπαρτσελιωμα που μάλλον θυμοντουσαν την περσινή εξάρα στο Καραϊσκάκη και ήθελαν να εκδικηθούν.
Ωραίο παιχνίδι, με ανατροπές στο σκορ. Τα Στρουμφακια ήταν καλύτερα στο πρώτο, όπου προηγήθηκαν, αλλά μετά αδράνησαν και η Χαβαλενθια το γύρισε και προηγήθηκε με ένα γκολ του αρχηγού, που πέρασε την μπάλα μέσα από την τρύπα της βελόνας. Πουσαι Σπύρο να τον δεις! Οι Αντιπατριώτες αντεπιτέθηκαν και στο τέλος έγινε η μοιρασιά!
Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου οι νικητές με ένα ξέσπασμα ξέφυγαν στο σκορ και τελείωσαν ουσιαστικά τον αγώνα. Στο δεύτερο η Παρτουζαν στάθηκε καλά και έδειξε τις αρετές της.
Διαφήμιση του ποδοσφαίρου ο αγώνας. Η Livercool προηγήθηκε 5-3, αλλά ισοφαρίστηκε στα τελευταία λεπτά και ενώ κινδύνευε ακόμα και με ήττα, τελικά έφυγε νικήτρια και μάλιστα με αυτογκόλ στο τελευταίο λεπτό. Γιώργο έπιασες τα άπιαστα, αλλά και ο Φιλόθεος είναι πολυθεσίτης. Παύλο είσαι σε παρατεταμένη φορμα. Νικόλας-Στρατης μπορεί το καλύτερο επιθετικό δίδυμο του πρωταθλήματος.
ΝΥΚΤΕΡΙΔΕΣ-ΚΑΡΙΟΚΑΣ 2-3
Πάλι έφτασαν στην πηγή και νερό δεν ήπιαν οι Νυκτεριδες. Έχουν χάσει σχεδόν όλα τα παιχνίδια στο τσακ. Κουβαλάνε μεγάλη γκίνια ειδικά με τα δοκάρια. Οι Καριοκας δήξανε σημεία ζωής!
Με ορμή οι νικητές παρέσυραν τη Dinamo Cuervo, ενώ απέδωσαν και καλό ποδόσφαιρο, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο οι ηττημένοι προσπάθησαν να αντιδράσουν μείωσαν, αλλά τίποτε περισσότερο. Μην ξεχνάμε ότι ήταν και ο Χρήστος τραυματίας. Χάθηκαν πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, αλλά αυτή του Νίκου από μισό μέτρο... δεν υπάρχει. Οι δυο τερματοφύλακες πνίξαμε κάποια γκολ.
Πάλι ελλιπής, πάλι έχασε η ΠΕΦΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΛΙΖΑ.Μπαλλιο ευτυχώς συγκράτησες τα αντιολυμπιακα σου ένστικτα. Παίζετε καλά, νικάτε, αλλά το δυνατό σας χαρτί είναι το όμορφο γούρι σας, που δεν λείπει ποτέ.
Αυτά είναι παιχνίδια. Μια Μακριαλιμνη από τα παλιά, μάγεψε στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε τρία γκολ και έχασε αλλά τόσα γιατί ο φυσικός της σκόρερ έκανε το πρόεδρο να κτυπιέται με αυτά που έχανε. Στο δεύτερο γκολ χάθηκε το τόπι από τα παλληκάρια της φωτογραφίας. Ο Αλκοολικός ευτύχησε
να μειώσει σε 3-1 ακριβώς με τη λήξη του ημιχρόνου και στο δεύτερο εκμεταλλεύτηκε την κούραση των αντιπάλων, σοβαρεύτηκε και με έναν δικό του έμπειρο άσσο, έφτασε στη νίκη.

Εύκολα οι νικητές πήραν το τοπικό ντέρμπυ και δείχνουν να σταθεροποιούνται σε ανοδική τροχιά. Πάνθηρες τι τρέχει; Δεν βλέπω ζήλο!