Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2013 13:37

Νίκες για Λαγούς και Λιοντάρια στην Κέα...

Πήραν κεφάλι στην βαθμολογία οι Λαγοι που νίκησαν στο ντέρμπυ τον Αρίσταιο. Νίκη και για τα Λιντάρια. Ακολουθούν από κοντά οι Τrebechina.

Αρίσταιος-Λαγοί 3-6.

Αν και ο Αρίσταιος προηγήθηκε δυο φορές οι Λαγοί κατάφεραν την απόλυτη ανατροπή. Έντονα παράπονα του Αρίσταιου από τον αρχηγό Σταύρο Κορασίδη μιας και δεν δόθηκε στην αρχή του πρώτου ημιχρόνου κόκκινη κάρτα στον αμυντικό των Λαγών Καμιλη Θεόδωρο ο οποίος σημείωσε και το πρώτο γκολ. Το παιχνίδι λίγο έλειψε να πάρει φωτιά αφού υπήρξε έντονο φραστικό επεισόδιο από τους δυο πάγκους. Καλύτεροι παίκτες για τους Λαγούς ο Νίκος Κορασίδης, Τριαντάφυλλος Μανωλεμης και ο κιλερ της επιθετικής γραμμής Γιώργος Παουρης. Για τον Αρίσταιο ο έμπειρος αρχηγός Σταυρός Κορασίδης που σημείωσε δυο τέρματα και ο επιθετικός Παναγιώτης Παουρης.

Λέων-Αήττητοι 10-2.

Αν και προηγήθηκαν οι Αήττητοι με 2-1 στα πρώτα λεπτά τα Λιοντάρια με τον αρχηγό Κώστα Δεμεναγα και τον μέσο Γιάννη Τουντα κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι εκεί που πραγματικά ξέρουν. Να σημειώσουμε πως οι Αήττητοι έκαναν το καλύτερο τους παιχνίδι μιας και έδειξαν τρομερή βελτιώσει στην κυκλοφορία της μπάλας παίζοντας με τσαμπουκά.

Τrebechina-Παλαίμαχοι 8-3.

Ένα παιχνίδι με χαλαρούς ρυθμούς που ήταν αναμενόμενο για το αποτέλεσμα του.