Δευτέρα, 18 Νοεμβρίου 2013 12:46

Εντυπωσιακά σκορ με απίστευτες ανατροπές στο 5x5 της Μάρπησσας

Δεύτερη αγωνιστική στο πρωτάθλημα στην Μάρπησσα και με τον κόσμο σύμμαχο όπου παίρνει θέσεις στην εξέδρα για να παρακολουθήσει ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα όπως δείχνουν τα αποτελέσματα έως τώρα.

Την Δευτέρα έγιναν τρία ματς με την έναρξη αυτόν να την δίνουν η ΑΠΟΣΥΡΣΗ – LONG LAKE, με δεύτερο επιτυχές αποτέλεσμα η ομάδα της ΑΠΟΣΥΡΣΗΣ και με σκορ 10- 5 υποχρεώνει το LONG LAKE να υποστεί δεύτερη σερί ήττα μιας και δεν έχουν βρει ακόμα τα πατήματα τους στο γήπεδο.

ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ – BIT OF SALT στην συνέχεια με την ομάδα από της Λευκές να παίρνει από νωρίς τον τίτλο του φαβορί για αυτό το πρωτάθλημα ζευγαρώνοντας της νίκες και φιγουράρει πρώτο στην βαθμολόγια, ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ μετά από το επιτυχές αποτέλεσμα της πρώτης αγωνιστικής χάνουν ένα παιχνίδι από έναν ανώτερο αντίπαλο.

Στην συνέχεια ΔΡΥΟΣ – ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ σε αντίθετες πορείες από πέρυσι ο ΔΡΥΟΣ με δυο σερί ήττες και τα ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από την περσινή κάνει δυο σερί νίκες και είναι έως τώρα η ευχάριστη έκπληξη. Το σκορ του αγώνα 3-5

Την Τετάρτη GALAXY – Κ.Τ.Ε.Λ και με σκορ 2-4 οι φιλοξενούμενοι κάνουν την πρώτη νίκη αλλά με μεγάλη δυσκολία κόντρα στο GALAXY όπου ακόμα ψάχνει τα πατήματα του και αυτή στο γήπεδο, ικανό όμως για ζημιές.

Όμως το καλύτερο ματς ήταν για το τέλος ΜΑΥΡΟΙ ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΝΥΧΤΕΡΙΔΕΣ σκορ 4-4 με πολλές ανατροπές κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, με σκορ 0-3 να προηγούνται οι ΝΥΧΤΕΡΙΔΕΣ να χάνουν λίγο πριν από το τέλος 4-3 και στο τελευταίο λεπτό να παίρνουν την ισοπαλία, μπράβο και στις δυο ομάδες για το πάθος και το ωραίο θέαμα όπου μας πρόσφεραν.