Κυριακή, 27 Μαρτίου 2022 16:06

Σημαντική νίκη επί του Φοίνικα Καλλιθέας για την Α.Ε. Μυκόνου με... εξαιρετική εμφάνιση

Mε μία ακόμα εύκολη νίκη η Γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου διεύρυνε στα 8 ματς το αήττητο της καθώς επικράτησε με 0-7 επί του Φοίνικα Καλλιθέας.

Στο πρώτο ημίχρονο τα κορίτσια του Δημήτρη Μανταφούνη ξεκίνησαν στο ματς πολύ καλύτερα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθούν νωρίς στο ματς. Στο 2ο ημίχρονο το σκορ άνοιξε για τις Μυκονιάτισσες η αρχηγός της ομάδας η Ντόκου και στο 55' η Αρμάου διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδας της.

Το 3-0 διαμόρφωσε με ένα πολύ όμορφο τέρμα η Μαρίνη στο 59 και 10 λεπτά αργότερα η Αρμάου έκανε το 4-0, η ίδια ποδοσφαιρίστρια σκόραρε το 5ο γκολ για την Α.Ε. Μυκόνου ενώ πέτυχε το πρωσοπικό της χατ τρικ στο 71. Στο 75' η Γιαννούλα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για 6η φορά ενώ το τελικό 0-7 διαμόρφωσε η Μαρίνη στο 78'.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Σταύρου με βοηθούς του κ.κ. Γκάλιο και Σιμιτζή.

Φοίνικας Καλλιθέας: Μοιρώτσου, Μαχαίρα, Οτεμπέρη, Τοπιάκη, Λούπα, Κακουλίλου, Νικολά, Πέππα, Μακρή, Ματρίσι, Κρόνι

Αγωνίστηκαν και οι: Γιαννοπούλου, Φαραγκούδη, Ανδριαννάκη, Παπαθανασίου

Α.Ε. Μυκόνου: Κοντιζά, Ντόκου, Γιαννοπούλου, Σκαμπαρδώνη, Ανδρεοπούλου, Τσιούκρα, Αντήπα, Γκέλου, Μαρίνη, Πατεράκη, Γιαννούλα

Αγωνίστηκαν και οι: Αρμάου, Κουκά, Κοντιζά, Κουτσαθανά, Χαρδαλούπα, Αδάμ