Κυριακή, 27 Φεβρουαρίου 2022 16:27

Επιστροφή στην κορυφή για την Α.Ε. Μυκόνου με «καρέ» της Μαρίνη

Με το... δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 0-5 του Αστέρα Χαλκίδας και βρέθηκε ξανά στη κορυφή του 7ου ομίλου.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 16ο λεπτό για τις φιλοξενούμενες με την Ντόκου, όμως από εκεί και ύστερα μεγάλη πρωταγωνίστρια ήταν η επιθετικός της Α.Ε. Μυκόνου η Μαρίνη καθώς πέτυχε τα επόμενα 4 γκολ.

Πιο συγκεκριμένα η επιθετικός του Κυκλαδίτικου σωματείου πέτυχε το πρώτο της γκολ στο 23' και έκανε το 3-0 για την ομάδα της στο 40'. Στο 2ο ημίχρονο θα βρει ακόμα δύο φορές δίχτυα και πιο συγκεκριμένα στο 62' και 85' διαμορφώνοντας το τελικό 0-5.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Τσιακμακούδης με βοηθούς του κ.κ. Ρεσβάνη και Φλώτσιο.

Αστέρας Χαλκίδας: Γιαννάλου, Τσακλανού (35' Κόκκινη), Σαμαρά, Αυλωναρίτη, Τσιφλάκου, Χατζηνόντα, Μεϊντάνη, Κατσίφη, Κόρπου, Οικονόμου, Καρίμπη (54' Καραμπίνη)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι :Καραγεωργίου, Καράσκου,, Γεωργούλια

ΑΕ Μυκόνου: Κοντιζά, Ντόκου, Αντύπα, Σκαμπαρδώνη, Ανδρεοπούλου, Κουσαθανά (82' Αδάμ), Τσιούκρα, Αρμάου (77' Γιαννοπούλου), Μαρίνη (82' Κοντιζά Μ.), Πατεράκη, Γιαννούλα