Πέμπτη, 16 Μαρτίου 2023 16:28

Ντεμπούτο Μάγγου με νίκη στον Φωστήρα

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η δεύτερη θητεία του Γιάννη Μάγγου στον πάγκο του Φωστήρα.

Οι κιτρινόμαυροι πέρασαν νικηφόρα από το γήπεδο «Π. Σαλπέας», επικρατώντας με 2-0 απέναντι στο Κερατσίνι, στην τεχνική ηγεσία του οποίου έκανε επίσης ντεμπούτο ο Σ. Βενάκης.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ταύρου πήρε το προβάδισμα στο 50ο λεπτό χάρη σε πέναλτι του Κρητικού μετά από υπόδειξη για χέρι σε σουτ του Χριστόπουλου (0-1), ενώ στο 77' ο Φέκας αξιοποίησε πάσα του Παρασκευόπουλου και με πλασέ έγραψε το 0-2. Οι «ροσονέρι» είχαν τη μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν στις καθυστερήσεις, όμως η μπάλα έφυγε άουτ από την εκτέλεση πέναλτι του Κόκα.

Διαιτητές: Μόσχου (Λασιθίου), Ιωάννου (Εύβοιας)-Βασιλείου (Βοιωτίας)

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Σήφης Βενάκης): Καπούταγλης, Πάππος, Νταγκουνάκης, Δούμουρας, Σουβατζόγλου, Χαρίτος, Ντούνιας, Κόκας, Βύρης, Κοντογιάννης (60' Σαουλιάς (80' Ρόπας)), Καλαμβόκης (46' Μαχμουτάι)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Φυλακτός, Τζιάτζος, Νταούλια (75' Μανωλάς), Πεχλιβανίδης, Παπατζίκος, Θεοδωρίδης, Πινιώτης (65' Ανδριόπουλος), Φέκας, Χριστόπουλος (65' Λαζαρίδης), Παρασκευόπουλος (85' Αλέξης), Κρητικός.