Δευτέρα, 05 Δεκεμβρίου 2022 18:23

Ισοπεδωτικός ο Αλμυρός, διέλυσε με 7-2 την ΑΕ Μοσχάτου

Έχει αποδείξει ότι η δύναμή του είναι η έδρα του, αυτή τη φορά ωστόσο ο Αλμυρός το... παράκανε και έφτασε σε μία εντυπωσιακή νίκη απέναντι στην ΑΕ Μοσχάτου για την 4η αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Μ. Παπαματθαιάκη επιβλήθηκε με 7-2, σε ένα ματς στο οποίο βρέθηκε να προηγείται με 4-0 μόλις στο 22ο λεπτό! Οι Κρητικοί μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και «καθάρισαν» το ματς με συνοπτικές διαδικασίες. Στο 5' ο Κατσικοκέρης σκόραρε με καρφωτή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Αγαπάκη για το 1-0, στο 10' ο Φραγκουλάκης εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι που υποδείχθηκε σε μαρκάρισμα στον Αγαπάκη (2-0), για να αναλάβει... καθήκοντα ο Γκέτσι και να πετύχει χατ τρικ μέχρι την ανάπαυλα! Στο 15' έκανε το 3-0 με διαγώνιο σουτ, επτά λεπτά μετά (22') σημείωσε το 4-0 με πλασέ και στο 45' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0 με σουτ! Οι πράσινοι μείωσαν στο 68' με πλασέ του Πασαλίδη (5-1), όμως στο 72' ο Φραγκουλάκης έγραψε το 6-1 με σουτ. Έξι λεπτά μετά (78') ήρθε νέα μείωση από κεφαλιά του Ανδρίκου σε φάουλ του Μπόρι (6-2), όμως τον τελευταίο λόγο τον είχε ο Κατσικοκέρης, ο οποίος με νέα κεφαλιά στο 85' διαμόρφωσε το τελικό 7-2.

Διαιτητές: Αντωνίου, Μαυρεδάκης-Πέτσας (Χανίων)

ΑΛΜΥΡΟΣ (Μανόλης Παπαματθαιάκης): Χανιωτάκης (78' Θεοδωρόπουλος), Παγώνης, Αγαπάκης (71' Βουιδάσκης), Πατινιώτης (78' Τζαγκαράκης), Ενγκουέμ, Νικολάου, Ντιονίσιο, Πιερτζιάκομι, Φραγκουλάκης, Γκέτσι (62' Αντωνίου), Κατσικοκέρης

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Σήφης Βενάκης): Σταματόπουλος, Ανδρίκος, Σιμονιάν (66' Ποιμενίδης), Σταύρου, Γκόγκας (29' Τζωρτζάτος), Κουτσούμπας, Πασαλίδης, Πουρσανίδης, Τζέλη (29' Νιζάμης), Χαλβατζίου, Ψυχογιός.

Πηγή: soccerlive.gr