Δευτέρα, 17 Ιανουαρίου 2022 21:58

Έφυγε με τη νίκη από την Τρίπολη η Ηλιούπολη

Στην κορυφή της κατάταξης στον 5ο όμιλο παραμένει μετά τη 11η αγωνιστική η Ηλιούπολη, η οποία πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη, επικρατώντας με 3-1 του Παναρκαδικού.

Σε μία συνάντηση που κυριάρχησαν τα... πέναλτι, οι κυανέρυθροι μετουσίωσαν την υπεροχή τους και έφτασαν στην επικράτηση. Στο 25ο λεπτό υποδείχθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Ντινιωτάκη από τον πολύ καλό Πλατή, όμως ο Γεμιστός εκτέλεσε άουτ από τα έντεκα βήματα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό με αριστερό σουτ του Ζέλο σε αντεπίθεση (0-1). Στο 57ο λεπτό ο Καμπεράι ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο, έπειτα από παράβαση που κέρδισε ο ίδιος από τον Τσάκαλο (1-1), ωστόσο η συνέχεια ανήκε στην Ηλιούπολη. Στο 64ο λεπτό ο διαιτητής Ρούτσης υπέδειξε νέο πέναλτι για χέρι του Νάνου σε σουτ του Ταβάρες, με τον Γεμιστό να αποδεικνύεται αυτή τη φορά εύστοχος (1-2) και στο 94ο λεπτό ο Ταβάρες σημείωσε από την άσπρη βούλα το 1-3, σε πέναλτι που δόθηκε για ανατροπή του Γεμιστού από τον Πλατή.

Διαιτητές: Ρούτσης, Κλεπετσάνης, Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας)

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γρηγόρης Παναγιώταρος): Πλατής, Λιακόπουλος (86' Τσόφλιας), Λαζαρίδης, Κυριάζος (86' Αλέμης), Νάνος, Πούτσι, Καλογεράκης (53' Σωτηρόπουλος), Καμπεράι, Γεωργόπουλος (76' Μπαριτάκης), Γλέζος, Κολλιόπουλος

ΗΛΙΟΠΟΥΛΗ (Βαγγέλης Χαντές): Τσάκαλος, Κωστόπουλος, Μπουσάι (80' Πολίτης), Κρητικός, Τσατσαρής, Μαλάι, Γάγγος (70' Γεωργιάδης), Κράσι (60' Ταβάρες), Γεμιστός, Ζέλο, Ντινιωτάκης