Δευτέρα, 29 Νοεμβρίου 2021 20:25

Πρώτη νίκη για την Θύελλα Ραφήνας

Μετά τον βαθμό στη Μυτιλήνη, η Θύελλα Ραφήνας πήρε και την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής!

Οι πράσινοι κατέβαλαν με 1-0 τον ΑΟ Πυλίου στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου, δείχνοντας ότι η συνέχεια μπορεί να είναι καλύτερη για εκείνους. Μόλις στο 16ο λεπτό ο Μαντζώρος σκόραρε με κοντινό σουτ για το 1-0, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα, ενώ στο 40ο λεπτό ο Ζέκιο είχε δοκάρι με εκτέλεση φάουλ. Από την άλλη, οι νησιώτες προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα, που ήταν η δεύτερη συνεχόμενη.

Διαιτητές: Κεχαγιάς (Κοζάνης), Παπαδάμ (Χίου)-Παπαδόπουλος (Κιλκίς)

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Κουμής, Αράπης (80' Νταλάκας), Φύτρος, Μαντζώρος, Ανδρίκος, Γούλας (90' Μακρής), Μαρτίνος, Δρόσης, Μαργέτης, Ζέκιο (65' Μπαριτάκης)

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ ΚΩ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Μιαούδης, Μεντής (73' Χατζηφούντας), Δεληζάνος (82' Χατζησουλειμάν), Χατζηβασίλης, Μπριλάκης, Μαργαρίτης, Γεωργιάδης, Χατζηδημητρίου (78' Κειτά), Παπαγεωργίου (46' Πλατέλλας), Ηλιόπουλος, Δρόσος.