Δευτέρα, 25 Οκτωβρίου 2021 18:28

Ξεκίνημα με το δεξί για τον Πανελευσινιακό κόντρα στον Εθνικό Πειραιά

Μεγάλη νίκη στον 6ο μίλο της Γ' Εθνικής αφού επικράτησε με 2-1 του Εθνικού Πειραιά.

Οι σταχυοφόροι μετά το 0-0 του α' ημιχρόνου μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και κέρδισαν πέναλτι με τον Ερέρα. Ο Βεζυρτζόγλου ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-0, με τον ιδιο ποδοσφαιριστή δέκα λεπτά αργότερα να σημειώνει το 2-0.

Στο 73' ο Διάκος με φοβερή εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-1, με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Νικολόπουλου.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν) Κορουπάκης, Μανδαμαδιώτης, Λάμπρου (80' Μουσκάι), Συριόπουλος,Παπατζίκος, Μαρής Αντωνακόπουλος (90' Ανδριόπουλος), Μπούσης (90+2 Ξενοπανάγος), Βεζυρτζόγλου (80' Σεκούμπα), Ερέρα, Λαζαρίδης (63' Μακρίδης).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Θεόφιλος Καλύβας): Μπαντίκος, Πάππος, Αποστόλου, Νικολόπουλος, Παπαγεωργίου (70′ Νταούλιας), Στάμος (59′ Κούντου), Διάκος, Μπέλερης, Λυγνός, Ντάφλας (70′ Κώστας), Σάμιος (20′ λ. τρ. Κακοσίμος).