Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 17:58

Σπουδαία νίκη του Φωστήρα μέσα στο Μοσχάτο

Μεγάλο διπλό για τον «Φονέα» που πέρασε από το Μοσχάτο μετά τη νίκη του με 0-1.

Στα πρώτα λεπτά, οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες στιγμές, τόσο με τον Κανελλόπουλο όσο και με τον Πασαλίδη, όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο γκολ. Αντιθέτως, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 31'. Ο Ιωαννίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπέλερης έπιασε την κεφαλιά, δίνοντας προβάδισμα στον Φωστήρα. Στην επανάληψη, το Μοσχάτο έφτασε κοντά στην ισοφάριση. Στο 51' και μετά από κόρνερ του Ζορμπά, ο Νιζάμης πήρε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα πήρε κατεύθυνση προς τον Παυλάκη, ο οποίος με δεύτερη κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα, με το γκολ να ακυρώνεται τελικά ως οφσαιντ. Στο 75' οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι πάνω στον Κωνσταντίνου, ενώ στο 82' το σουτ του Μαρίνου πέρασε ελάχιστα άουτ. Το 0-1 παρέμεινε μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού και έτσι ο Φωστήρας πήρε την πρώτη του νίκη για φέτος, φτάνοντας τους τρεις βαθμούς. Το Μοσχάτο, δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το σημερινό παιχνίδι και έμεινε στον έναν βαθμό μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.

ΜΟΣΧΑΤΟ (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Κραβαρίτης, Φιαμέγκος, Σταύρου, Ζαχαράκης, Ιωάννου, Κωνσταντίνου, Γιακουμάκης (46' Ζορμπάς), Πασαλίδης, Νιζάμης (72' Σουλελές), Κανελλόπουλος (46' Παυλάκης), Καραλής

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος): Μπαντίκος, Αλεξίου, Ιωαννίδης, Χρισοφιλέας, Μπιμπισίδης, Χάριτος, Χρήστου (65' Χρήστου), Μπέλερης, Κουλούρης (65' Ντούνιας), Παληγεώργος (46' Μπαλωμένος (60' λ.τρ. Μαρίνου)), Μπερνιδάκης