Πέμπτη, 20 Μαΐου 2021 20:32

Μοιρασιά στην Σκάλα για Αστέρα Βλαχιώτη και Επισκοπή

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν (1-1) ο Αστέρας Βλαχιώτη και η Επισκοπή στο ματς που διεξήχθη σήμερα στην Σκάλα Λακωνίας.

Οι γηπεδούχοι είχαν 2 δοκάρια, ένα ακυρωθέν γκολ του Μάγκα μετά από υπόδειξη της Μεσσήνιας βοηθού Αθανασοπούλου για οφσάιντ και πολλές ευκαιρίες για να καθαρίσουν το ματς.

Η Επισκοπή προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Τσιριγώτη. Ο Αστέρας Βλαχιώτη ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 με γκολ του Μάρτσεβ στο 54ο λεπτό.

Λίγο νωρίτερα, στο 53' η Επισκοπή έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Λάμτσε.

Η διαιτησία: Βλάχος (Ανατ. Αττικής). Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας) – Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας). 4ος διαιτητής: Δραγάτης (Ανατ. Αττικής). Την κόκκινη κάρτα αντίκρισε ο Λάμτσε (2η κίτρινη).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛ. (Π. Γκουτσίδης): Παϊτέρης, Ευαγγελιδάκης (89′ Πατσαρούχας), Πρίκας, Μάγκας, Κορνέζος, Σκεντεράϊ, Καρβούνης, Μπρακαμόντε, Παπουλής (72′ Βερνάδος), Μαρτσεφ, Παλιάτσος.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γ. Βέλιτς): Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Γιαννούτσος, Λάμτσε, Ανδρέου, Παναγιωτίδης (93′ Κουτάντος), Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (57′ Γιαννιώτης), Νάνι (93′ Καραγιάννης), Λίμα, Τσιριγώτης (57′ Τσόφλιος, 85′ Βαρουξάκης