Κυριακή, 02 Ιουνίου 2024 20:01

Μεγάλη νίκη για την Κ18 της ΑΕ Μυκόνου απέναντι στον Αίαντα Σύρου

Σημαντική νίκη για την ομάδα Κ18 της ΑΕ Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 2-1 επί του Αίαντα Σύρου και πλέον πλησιάζει... στην κορυφή του Πρωταθλήματος.

Το ματς ξεκίνησε με γκολ από μόλις στο... 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Δακτυλίδη να βρίσκεται απέναντι από τον Ζαννές όπου με σουτ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Οι Μυκονιάτες συνέχισαν να πιέζουν και στο 38' έκανα το 2-0 με πλασέ του Μπουτσάι, μέσα από τη μικρή περιοχή.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα της Σύρου να πιέζει και να καταφέρνει να μειώσει με εκτέλεση πέναλτι του Βλαχάκη στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα του Αίαντα αν και πίεζε δεν κατάφερε να ισοφαρίσει με τους γηπεδούχους να περνούν μια μεγάλη νίκη και πλέον η κατάκτηση του πρωταθλήματος βρίσκεται... στα πόδια τους.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο και Βαρθαλίτη.

ΑΕ Μυκόνου (Πούλος): Τόλιας, Χαλίλι (59' Κωτσέλη), Σπαχίγια, Μιχάσι, Κουτρούτσος, Βετσάι (82' Νίπολλι), Παχατουρίδης (82' Ντρέου), Μπάλας, Δακτυλίδης, Μπουτσάι (65' Τσόπελας), Καράι

Αίαντας Σύρου (Ραμπαβίλας): Ζαννές, Καπέλλας, Ψαρρός, Αρώνης, Στεφάνου, Ράφιος, Νομικός, Καλλίγερος, Καμπάνης, Βλαχάκης (75' Γκότζα), Συκούτρης (86' Καλλίγερος Ι.)