Δευτέρα, 24 Απριλίου 2023 00:22

Κ14: Άνετα το Φιλώτι στο τοπικό ντέρμπι 5-0 τον Πανναξιακό [pics-vid]

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες η Κ14 του ΑΜΣ Φιλωτίου επιβλήθηκε άνετα με 5-0 στο τοπικό ντέρμπι του Πανναξιακού.

Το σκορ άνοιξε ο Ψαρράς στο 14' με κοντινό πλασέ και ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου πέτυχε το 2-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι επέβαλαν πλήρως το ρυθμό τους και πέτυχαν 3 ακόμα τέρματα με τους Σαρλάνη (55'), Κρασσά (57') και Βασιλάκη (69') δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας τους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Φιλωτίου είχε και 4 δοκάρια .