Κυριακή, 23 Απριλίου 2023 23:55

Κ16: Συνέχεια στο νικηφόρο σερί για τον Πανθηραϊκό

Η Κ16 του Πανθηραϊκού επικράτησε με 3-1 του Πανναξιακού στην αναμέτρηση που έγινε το πρωί της Κυριακής (23/4) στο γήπεδο του Αγίου Αρσενίου στη Νάξο.

Η ομάδα της Σαντορίνης πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 8ο λεπτό του παιχνιδιού, με σουτ του Λιγνού λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. Στο 18’ ο Μπούζι έγινε κάτοχος της μπάλας, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ πέτυχε το 0-2, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 44’ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 με γκολ που πέτυχε ο Γκορνάτι, με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 49’ και έπειτα από εξοχή πάσα του Παπαβασιλείου, ο Καβαλλάρης με όμορφο τελείωμα πέτυχε το 1-3, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Χατζόπουλος, με βοηθούς τον κ. Φαν Άακεν και την κα. Ρούσσου.

Πανναξιακός(Κουρκουνάς): Μανδηλαράς, Χότζα, Πιέτρι, Μαργαρίτης, Σουλεϊμάνι, Χύκα, Τουμπακάρης Ι., Τουμπακάρης Α., Σπυριδάκης(32’ Ζεύλης), Γκορνάτι, Κριμιτζάς(62’ Στεριανός)
Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ντούζα, Μαχμουτάι και Βαζαίος.

Πανθηραικός(Δ. Κρεμμύδας): Μαρτίδης(41’ Καραμολέγκος), Murjikneli(41’ Μέμα), Μοσχάτος, Τσάνο, Αναπλιώτης(68’ Παναγιώτου Π.), Κόκα(41’ Φύτρος), Μπούζι(68’ Σκοπελίτης), Παπαβασιλείου, Ζαμπέλης, Μαλούσι(41’ Καβαλλάρης), Λιγνός(68’ Παναγιώτου Δ.)