Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2023 22:41

Κ16: Σημαντική νίκη για τους Κανονιέρηδες Σύρου απέναντι στην Α.Ε. Μυκόνου

Μια σημαντική νίκη κατάφεραν να πάρουν οι Κανονιέρηδες Σύρου απέναντι στην Α.Ε. Μυκόνου με σκορ 2-1 για το Πρωτάθλημα Κ16 "HAUSBRANDT" της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πιέζουν οι οποίοι είχαν ένα δοκάρι στο 3' με σουτ του Μεντρί, όμως οι Μυκονιάτες προηγήθηκαν με γκολ του Παχατουριδη στο 25' με πλασέ μετά από γύρισμα του Δακτυλίδη.

Οι Συριανοί όμως κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με ανατροπή στο 2ο ημίχρονο, όπου ισοφάρισε ο Καμπάνης με κεφαλιά στο 52' και ο Χαμζα έκανε το 2-1 με σουτ από τη μικρή περιοχή στο 67'. Δοκάρι στο 2ο ημίχρονο είχε ο Καμπάνης στο 60' για τους γηπεδούχους και ο Παχατουριδης στο 72' με απευθείας εκτέλεση φάουλ

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Καλόγερα και Σαμοθράκη.

Κανονιέρηδες Σύρου: Βλάχος, Κουκούλης, Βακόνδιος Γ., Βακόνδιος Γ., Βακόνδιος Δ., Μαραγκός, Νομικός, Καμπάνης, Ρούσσος, Μεντρί, Χάμζα, Ρούσσος Αλ.

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Ραουζαίος, Μπουντούρης, Φρέρης, Μήτσκας, Ρηγούτσος

Α.E. Μυκόνου: Σεράνι, Χαλίλι, Μιχάσι, Κουτρούτσος, Βετσάι, Ρουστέμι, Χανιώτης, Δακτυλίδης, Μπάλα, Παχατουρίδης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Κοτσέλης, Ματάι, Τζώρτζης, Κίτσος, Γιαννόπουλος, Τάνκα, Ροδόπουλος