Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2023 16:49

Πήρε το ντέρμπι με τον Πανθηραϊκό ο ΠΑΣ Νάξου

Τη μοναξιά της κορυφής στον όμιλο απολαμβάνει ο ΠΑΣ Νάξου αφού στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο του Αγερσανίου κατάφερε να επιβληθεί του Πανθηραϊκού με σκορ 2-0.

331226203 571439218353669 1215414239969828588 n

Οι γηπεδούχοι ήταν αποφασισμένοι και με περισσότερο πάθος και πήραν την πολύτιμη νίκη παίρνοντας τη ρεβανς για την ήττα στη Σαντορίνη, με τον Πανθηραϊκό πάντως να έχει ακόμα τον πρώτο λόγο στον όμιλο, αφού αν και δεύτερος έχει ένα ματς λιγότερο.

Το σκορ άνοιξε στο 34' πο Μανθόπουλος με δύσκολο πλασέ από πλάγια θέση ενώ 4 λεπτά αργότερα ο Μπλόσμι με συρτό σουτ μετά από πολύ καλή κυκλοφορία έγραψε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση , όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων , Ξενάκης ήταν σε τρομερή μέρα και δεν επέτρεψε καμία παραβίαση της εστίας του.

Το τελικό 2-0 με το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους παίκτες των γηπεδούχων να πανηγυρίζουν την μεγάλη νίκη τους.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον χαμό του ποδοσφαιριστή του ΑΟ Πάγου, Κώστα Φελουτζή.