Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2023 09:18

Ισόπαλοι Αίαντας Σύρου και Κανονιέρηδες στο ντέρμπι της Κ16 του 1ου ομίλου

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, Αίαντας Σύρου και Κανονιέρηδες αναδείχτηκαν ισόπαλοι 3-3 σε αγώνα για τον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος Κ16 της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Ο Αίαντας Σύρου με γκολ του Βλαχάκη στο 18ο λεπτό πήρε προβάδισμα στο σκορ 1-0. Η απάντηση ήρθε για τους Κανονιέρηδες στο 30 με το «σουτ της χρονιάς» του Χάμζα να καταλήγει στα δίχτυα του Τρόκα. Το 1-2 για τους Κανονιέρηδες της Βαλένθια ήρθε στις καθυστερήσεις με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καμπάνη.

Στο δεύτερο μέρος ο Αίαντας ήταν πιο επιθετικός και με δυο γκολάρες του Γκοτζάι και Στεφάνου πήρε προβάδισμα 3-2. Το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει εκεί. Ξανά στο φινάλε ημιχρόνου, οι Κανονιέρηδες χτύπησαν ξανά με τον Χάμζα να ισιαφοράζει 3-3.

Οι Κανονιέρηδες οδηγούν την κούρσα στον βαθμολογικό πίνακα, έχοντας 13 βαθμούς, όμως με ένα παιχνίδι περισσότερο από την 2η ΑΕ Μυκόνου που ακολουθεί με 12

Η βαθμολογία

2023 02 13 1

Δείτε παρακάτω τον αγώνα που πρόσφερε για την σελίδα μας στον κόσμο και τους γονείς η διοίκηση της Ακαδημίας Βαλένθια Σύρου.

Πηγή: syros-sports.gr