Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2022 22:29

Δεύτερη νίκη για την Κ16 του Αίαντα Σύρου [vid]

Σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Α ομίλου της ΕΠΣ Κυκλάδων, ο Αίαντας Σύρου επικράτησε 5-1 του Ανδριακού.

Τα δυο γρήγορα γκολ του Γκοτζάι (1΄ και 7΄) έλυσαν τα πόδια των παικτών του Παναγιώτη Ραμπαβίλα που τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας ο Καλίγερος στο 15΄.

Ο Ανδριακός μείωσε στο 10ο λεπτό της «επανάληψης» με τον Αράπι. Το 4-1 διαμόρφωσε ο Βουτσίνος με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 28ο λεπτό του δευτέρου μέρους και το τελικό 5-1 ο Αρώνης στο φινάλε.

Διαιτητής: Καλόγερας, βοηθοί: Ρούσσος-Σαργολόγος

Άγιαξ Σύρου (Ραμπαβίλας): Τρόκα, Καπέλλας, Δρόσος, Στεφάνου, Χαιντίνι, Αρώνης, Βουτσίνος, Μιχάλοβιτς, Σκορδίλης, Γκοτζάι, Καλίγερος

Ρουσσουνέλος, Τσιτσιούμης, Πετσοπούλης, Κοντός, Καραμολέγκος, Ρούσσος

Ανδριακός (Χαλάς): Σβουρένος, Καλαδάμης, Ρέγκλης, Σταυράτης, Τσέλα, Σκανδάλης, Ρούτσι, Λόζα, Αράπι, Μοράκης, Περίκου

Αράπι Α, Τουρχάνι, Δήμα, Μουστάκας, Βίλα, Γιαννακόπουλος

3η Αγωνιστική

Ομάδες Ημ/νία Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ ΣΥΡΟΥ – Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ 23/11/22 ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ Α., ΦΡΑΓΚΟΓΙΑΝΝΗ Η. 7-0

ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ – ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. 26/11/22 ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΡΟΥΣΣΟΣ Ι. Ι., ΣΑΡΓΟΛΟΓΟΣ Φ. 5-1