Τετάρτη, 16 Νοεμβρίου 2022 10:40

Όμορφο παιχνίδι με τον Μαρπησσαϊκό και νίκη για την Κ12 του ΠΑΣ Νάξου [pics]

Όμορφο θέαμα συνοδευόμενο με φάσεις και γκολ πρόσφεραν οι μικροί ποδοσφαιριτές του ΠΑΣ Νάξου και του Μαρπησσαϊκού στον αγώνα της Κ12 που διεξήχθη το Σάββατο 12/11 στο ΔΑΚ Νάξου.

Τα παιδιά των δύο ομάδων έπαιξαν ελεύθερα ποδόσφαιρο, το χάρηκαν και δικαίως κέρδισαν το θερμό χειροκρότημα της εξέδρας.

Ο Μαρπησσαϊκός προηγήθηκε στο 3ο λεπτό με τον Νταϊλάνι, με το 0-1 να μένει μέχρι τη λήξητου πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΣ Νάξου με ένα γκολ του Κρητικού στο 39' και ένα του Μαϊτού στο 44 κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να πάρει μία σπουδαία νίκη απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο.

Διαιτητές: Δεγαΐτας - Φαν Άακεν

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Κατσαράς, Τουμπακάρης, Ρέσκα, Κρητικός, Μεχάλα Αμ., Βαλέττας, Σουσούνης, Κοκκολιός, Κουτελιέρης.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μαϊτός, Μάκα, Παπαλόπουλος, Μεχάλα Α., Ρετζέπι.

Μαρπησσαϊκός (Φραντζής): Μελανίτης, Φραντζής Δ., Φραντζής Κ., Νταϊλάνι, Αντιπαριώτης, Αγκάγκι, Λούζι, Κουλκάν, Μπάλα.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τόσκα, Μάρα, Γεμελιάρης, Μπένο, Μπεϊντο.

K12 AGALIAPAS MARPISSAIKOS K12PAS MARPISSAIKOS K12 1PAS MARPISSAIKOS K12 2PAS MARPISSAIKOS K12 3PAS MARPISSAIKOS K12 4PAS MARPISSAIKOS K12 5