Τρίτη, 03 Μαΐου 2022 19:13

Νίκη για την Κ16 των Κανονιέρηδων κόντρα στον Νέο ΑΟ Σύρου

Την 6η νίκη τους στο πρωτάθλημα Κ16 της ΕΠΣ Κυκλάδων πήραν χθες (2/5) οι Κανονιέρηδες, καθώς νίκησαν το Νέο Α.Ο.Σ σε αγώνα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ηλία Ξενικάκη ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και ευτύχησε να προηγηθεί στο 2ο λεπτό του αγώνα με γκολ του Ξανθάκη.

Η ισοφάριση ήρθε από τον Πέτρο Νομικό στο 11΄. Λίγα λεπτά αργότερα ο Καλλίγερος έγραψε το 2-1 (20΄), με τον Καμπάνη να τριπλασιάζει τα τέρματα των τυπικά γηπεδούχων στο 28΄.

Το 4-1 σημείωσε ο ίδιος παίκτης στο 32΄,  ενώ στο 37΄ ο Γιώργος Καμπάνης έκανε το χατ τρικ. Το τελικό σκορ σημείωσε ο Νομικός (Βαγγέλης) στο 64΄.

Διαιτητής: Ζαράνης, Βοηθοί: Μουτάφης-Ρούσσος

Κανονιέρηδες (Τσούκος): Ρηγούτσος, Μεντρί, Νομικός, Μακρυωνίτης, Μαραγκός, Καλλίγερος, Ρούσσος, Χάμζα, Καμπάνης, Νομικός Β, Ρούσσος Δ

Κουκουλάς, Καραγιάννης, Καψάσκης, Βλάχος

Νέος Α.Ο.Σ (Ξενικάκης): Ξαγοράρης, Ραουζαίος, Ξενικάκης, Ξανθάκης, Χαϊντίνι, Μαραγκός, Γεράκης, Συκουτρής, Μπούζι, Ψαρρός, Χατζηδάκης